Zvítězte nad nemocí

Chřipka se blíží! Šest BABSKÝCH RAD, kterými ji zaručeně porazíte!

Mílovými kroky se blíží podzim, první mrazíky, sychravo a také období chřipky. Poradíme vám, jak s touhle otravnou nemocí pořádně zatočit a vyhnat ji šmahem tam, odkud přišla.

Samozřejmě si můžete skočit do lékárny a nakoupit haldu léků, protichřipkovou roušku a další zázraky moderní medicíny. Anebo, pokud nemáte dost peněz na drahé preparáty nebo věříte přírodě víc než farmaceutický firmám, jste na správné adrese.


1. Čaje po litrech


Pokud rádi pijete čaje, tak vás chřipka nezaskočí. Jedině snad vynechejte ty silné černé, které podobně jako káva mají močopudné účinky a odvádějí z těla vodu, která je pro boj s horečkou zásadní. Čaje můžete libovolně kombinovat, ale nejvhodnější jsou bylinkové, třeba se šalvějí nebo zázvorem.


2. Cibulový sirup


Dětem asi chutnat nebude, ale funguje spolehlivě. Stačí nasekat cibuli, promíchat ji s několika lžícemi medu a nechat půl dne odstát. Výsledek pak užívejte po lžíci ráno i večer.


3. Minerální záchrana


Na chřipku pomáhá i pití minerálky Vincentka, která dovede zatočit i s ucpaným nosem. Stačí ji jen inhalovat. Inhalovat se samozřejmě dá i heřmánek nebo máta.


4. Octové ponožky


Tenhle netradiční recept pomáhá srážet horečku a je rozhodně příjemnější než balení do ledových prostěradel. Stačí dát do teplé vody jablečný ocet a namočit do něj ponožky. Pak si ponožky obléknete, zabalíte a půlhodinu necháte zábal působit.


5. Vitamín C vyhání viry i bakterie


Češi se ke svačině raději zakousnou do párku než do jablka, ale vitamín C odpuzuje nemoci jako voda oheň. Proto pomáhá vymačkat si citronovou nebo pomerančovou šťávu, případně si alespoň dopřát domácí rybízový džem nebo šípkový čaj.


6. Česnek proti bolesti v krku


Tímhle drinkem protějšek neohromíte, protože budete mít vražedný dech, ale bolest z krku zmizí raz dva. Udělejte si koktejl ze šesti lisovaných stroužků česneku a teplé vody. Pokud budete kloktat dvakrát denně po dobu tří dnů, bude po bolesti.

 

ČTĚTE TAKÉ

Vědci varují: V Asii se rodí NOVÁ SMRTÍCÍ EPIDEMIE!

Očkování zachrání 500 životů ročně. Nepodceňujte ho, vyplatí se.

Jak se vyhnout chřipce? 17 způsobů, o kterých jsi dosud nevěděla
Chřipka a rýma: 20 babských receptů! Inspirujte se

Jak se voháknout v boji proti chřipce

pez TN.cz