jak na neduhy

5 NOVÝCH OBJEVŮ: Co vyléčí vaši nemoc? Banán vás zbaví oteklých nohou!

Banán
Zdroj: isifa.com
Banán

Odborníci zvěřejnili nové trendy v léčbě některých nemocí. Přečtěte si, co to znamená, když máme popraskané koutky úst nebo jsme mrzutí a jak se toho nejlépe zbavíme.

Britští experti přišli na to, že některé neduhy vyléčí jednoduché metody. Zdravotní problémy jsou totiž důsledkem toho, že máme něčeho nedostatek. Podívejte se, jaké vitamíny a minerály vám chybí při kterých potížích.
 

1. Popraskané koutky úst
 

Co to znamená: Nedostatek vitamínu B2
 

Vitamín B2 je nezbytný pro růst buněk, bez něj tělo není schopno dostatečně rychle obnovovat buňky kolem úst. Na jeho nedostatek může poukazovat také únava nebo migréna, protože vitamín B2 je také potřeba při přeměně jídla na energii.
 

Náprava: Mléčné výrobky. Lidé, kteří mají rádi mléko, zřídka trpí nedostatkem vitamínu B2. Problém by měla vyřešit jedna sklenice mléka denně.
 

2. Nic mi nechutná
 

Co to znamená: Nedostatek zinku
 

Nedostatek zinku může způsobit, že hůř cítíme chuť jídla. Studie Univerzity v Ulsteru zjistila, že lidé z nedostatkem zinku necítí zejména slanou chuť. Nedostatek zinku mohou naznačovat i častější rýmy, infekce nebo pomalejší hojení ran, protože zinek je nezbytný pro fungování imunitního systému.
 

Náprava: Červené maso. Nejlepším zdrojem zinku je hovězí a jehněčí, stačí klidně sníst jeden pořádný steak za týden. Zinek je také v oříškách, hlavně v kešu a burácích.

 

 

3. Žaludeční potíže
 

Co to znamená: Nedostatek vitamínu A
 

Nejpravděpodobnějším příznakem nedostatku vitamínu A jsou střevní a žaludeční potíže, protože vitamín A je potřebný k výrobě ochranného povrchu sliznic, který zabraňuje bakteriím v napadení střev a dýchacího ústrojí.
 

Náprava: Snězte každý den mrkev nebo si dejte jednou za 14 dní játra, to úplně stačí. Všeho s mírou protože přílišné množství vitamínu A může naopak uškodit.

 

 

4. Nevrlost a mrzutost
 

Co to znamená: Nedostatek železa
 

Rozmrzelost, únava a podrážděnost jsou prvními příznaky nedostatku železa a způsobuje je špatně okysličený mozek. Železo je totiž klíčovou součástí červených krvinek, které kyslík roznášejí po těle.
 

Náprava: Červené maso, oříšky a zelenina. Skvělým zdrojem železa jsou vajíčka, hovězí a sardinky. Vegetariáni ho najdou v oříškách, zelené zelenině a cereáliích, přičemž nejlépe ho tělo zpracuje spolu se zdrojem vitamínu C, tedy například s pomerančovým džusem.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Vždy v psychické pohodě? Ano, díky jídlu!
Špatná nálada? Zajezte ji!

 

5. Nateklé nohy
 

Co to znamená: Nedostatek draslíku
Draslík pomáhá regulovat rovnováhu vody v těle a jeho nedostatek zejména v kombinaci s konzumací slaného jídla může vést nejen k oteklým nohám, ale také k vysokému krevnímu tlaku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Věčně nafouklé břicho a oteklé kotníky?
Tlustá lýtka a kotníky? Víme, co s tím.

 

Náprava: Alespoň pět porcí ovoce a zeleniny denně. Obzvlášť bohaté na draslík jsou banány.

 

ČTĚTE TAKÉ

Milujete“ bublinky“? A víte, kolik skleniček šampaňského prospívá zdraví?

Tropický zázrak? Banán! Léčí deprese a posiluje mozek!

HUBNEME DO PLAVEK: Jídelníček pro sexy postavu

Dva litry vody denně? POVĚRA! Spočítejte si, kolik potřebujete!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

hel TN.cz