levně a prakticky

Litr domácí aviváže za 9 korun! Vyzkoušeli jsem za vás, jestli funguje

Praní
Zdroj: Thinkstockphotos

Víte, že si můžete řadu čistících prostředků vyrobit sami doma a za minimální náklady? Domací aviváž vás může vyjít na pár kaček. Podle jednoho z nejčastěji uváděného návodu jsme aviváž připravili a zkusili, jestli opravdu funguje? Jak to dopadlo?

Po domácku zhotovené výrobky získávají stále více na popularitě. Jsou totiž výrazně levnější. Dalším podstatným důvodem je i to, že víte, z čeho je sami vyrábíte.


To, co si doma můžete sami snadno připravit, je například i velmi levná aviváž, která vás vyjde opravdu na pár kaček. My jsme ji v redakci nejen připravili, ale zároveň i vyzkoušeli.

Podívejte se na video:
Návod na výrobu aviváže:
Domácí aviváž vyšla opravdu na pár korun:

0,5 l octa.............4 Kč
0,5 l vody.............0,04 Kč
20 kapek oleje...5 Kč
--------------------------------
Celkem                9 Kč*

(*celková cena aviváže je závislá na ceně zakoupených ingrediencí)


I když vůně prádla nebyla tolik intenzivní, jako při použití kupované aviváže, prádlo nebylo cítit octem ani jinými pachy, ty totiž právě ocet pohlcuje. Kromě toho je k prádlu šetrný a udržuje i stálost jeho barev. Nevyvolává ani alergické reakce, jako je tomu například u chemických aviváží.


Kuchyň
100 praktických rad: Takhle si usnadníte práci v kuchyni!


Intenzita vůně prádla je závislá na množství přidané domácí aviváže a také esenciálního oleje. Proto doporučujeme, aby si každý sám vyzkoušel, jaké množství je pro vás to nejideálnější. 

Související témata:
mis TN.cz