pomozte dívence

Eliška je vážně nemocná! Pošlete jí víčka od lahví. KONTAKTY

Eliška
Zdroj: TV Nova

Eliška z Olomouce má nemocné srdce a odmalička trpí dětskou mozkovou obrnou. Její rodiče nemají prostředky na nákladnou nadstandardní léčbu, a tak se po obrovském úspěchu nedávné sbírky víček pro Lucinku rozhodli, že uspořádají stejnou sbírku i pro Elišku.

Nikdo by na první pohled nehádal, že Eliška musí od narození bojovat se spoustou zdravotních potíží. "Máme mozkovou obrnu, máme srdeční vadu. Ještě ke všemu prodělala v půl roce života neštovice,“ říká Marina Troščinská, maminka Elišky.
 

Kvůli obrně Eliška nemůže chodit. S maminkou ale poctivě 4krát denně cvičí a trpělivě snáší i bolestivé cviky. Eliška má ještě jeden problém. Na svůj věk 5 let je velmi malá.
 

Holčička tak musí užívat růstové hormony a prodělala náročnou operaci srdce, která velmi pravděpodobně nebyla poslední.
 

Aby toho nebylo málo, vážně onemocněl také Eliščin táta a rodiče si tak mohou dovolit jen základní péči, kterou hradí pojišťovna. Přitom prý existují možnosti a procedury, které mohou v léčbě pomoci výrazněji. Rodiče proto vyhlásili novou sbírku víček - tentokrát pro Elišku.
 

Pokud byste jí je chtěli věnovat, domluvte se s rodinou na telefonním čísle 776 362 023 nebo přes email Marina.T@seznam.cz .
 


Víčka od petlahví ale nejsou jedinou možností, jak přispět na dobrou věc. V minulosti například hokejbalistky z Přelouče nafotily kalendář a výtěžek z prodeje věnovaly vážně nemocné Justýnce, v Ústí nad Labem se zase do vzduchu vznesly stovky lampionů štěstí, které si místní koupili, aby tak pomohli postižené Lucince.
 

vrl/Tomáš Petržela TN.cz