rodinu trápí dluhy

HROZIVÝ PŘÍBĚH: Exekutoři zabavili Pelíškovým i dětské hračky

Rodina z Blanska se dostala do začarovaného bludného kruhu exekucí a splátek. Došlo to tak daleko, že byt, ve kterém žijí rodiče a jejich šest dětí před pár dny navštívil exekutor a zabavil téměř vše. A to včetně věcí, které patřily dětem.

Pelíškovi jsou zadluženi u sedmi finančních společností. Jejich dluhy se blíží milionové částce. "Dostali jsme se do toho sami. Ne, že bychom si neuvědomovali, že takhle to může skončit, ale dostali jsme se do koloběhu, z kterého nebylo jiné východisko,“ říká otec rodiny.
 

Půjčky se hromadily. Ty starší spláceli novějšími. Klín vyráželi klínem. Pak neměli ani na jídlo a opět si museli půjčit. "Děti šly do školy a do školky. Finanční nároky rostly,“ popisuje situaci matka.
 

Někteří věřitelé si navíc rozhodně nebrali servítky. "Vím, že nějakou dobu jsme neplatili jedné firmě a ti nám vyhrožovali i tím, že děti mají největší cenu na trhu masa,“ popisuje matka výhrůžky jedné z firem.
 

Pak se stalo to nejhorší. Do domu vtrhli exekutoři. Ušetřeny nezůstaly ani věci dětí. Nechvalně známými žlutými nálepkami polepili oblíbené šipky i rádio. Nejstarší Anetka, která miluje hru na kytaru, zřejmě zůstane bez ní.

 

[IMAGEBOX_569471]Exekutoři k vymáhání dluhů už nebudou potřebovat souhlas soudu[IMAGEBOX_569471]

 

Pelíškovi poslechli rady finančních poradců a snažili se marně vtěsnat všechny splátky do jedné. Nevyšel ani osobní bankrot.
 

Máte i vy problémy s dluhy a exekutory? Jsme na Vaší straně. Ptejte se právníka a on se vám pokusí poradit. Stačí kliknout sem.
 

Zoufalé rodiče teď drží nad vodou děti, které jakoby cítily, že musí být užitečné. Nosí samé jedničky a jedno ocenění za druhým. Početná rodina Pelíškových teď doufá, že se jim zoufalá situace podaří vyřešit tak, aby se nemuseli vystěhovat z bytu a děti mohly prvního září nastoupit v klidu do školy.
 

vrl s přispěním Kateřiny Pichalové TN.cz