Levně a chutně

NOVÝ RECEPT Ládi Hrušky: Pečený vánoční stromeček!

Recepty Ládi Hrušky - Pečený stromeček
Zdroj: TN.cz
Téma:

Další recept Ládi Hrušky pro krásnější vánoční atmosféru je tu! Zkuste si vyrobit jeho pečený stromeček. Chutná výborně!

Na Vánoce je třeba udělat si radost a připravit kromě tradičních jídel i nějakou novinku. Gurmánský experimentátor Láďa Hruška vyzkoušel pečený vánoční stromeček. Připravte si na něj následující ingredience: 

 

 

CELÝ VIDEORECEPT ZDE! 

Postup je trochu složitější. Nejprve si připravte kvásek z části vlažného mléka, droždí a lžičky cukru. Pak počkejte až vzejde. Do mísy pak dejte mouku, cukr, žloutky, sůl, rozpuštěné máslo, zbytek mléka a kvásek. Vytvoříte těsto a necháte asi půl hodiny kynout na teplém místě.

 

 

Pak si dejte na pekáč pečicí papír. Těsto rozdělte na čtyři díly a vyválejte čtyři placky zhruba dva milimetry silné - ve tvaru trojúhelníku. Na tři vyválené placky namažete oříškový krém, placky pak dáváte na sebe (čtvrtá - vrchní - placka musí být nenamazaná). 

 

 

Navrstvený trojúhelník dejte na pečicí papír a ostrým nožem nařízněte jeho strany, asi 5 centimetrů, ale tak, aby zůstal zřetelný kmen. Nakonec odříznete dole těsto tak, aby vznikl i kmen. Rozřezané vodorovné pruhy otáčíte o 180° - stejně z obou stran. Jen špičku stromečku nechte v celku. Stromeček pak ještě natřete bílkem. Pečte v předehřáté troubě na 180°C, přibližně 20 minut.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Trapas na obrazovce: Moderátorka si při balení vánočních dárků zalepila vlasy

Blýskavé Vánoce: Chcete vylučovat na záchodě třpytky? Snězte tyhle prášky!

pet TN.cz