NEPŘÍJEMNÁ NEMOC

HYPERAKTIVNÍ MOČOVÝ MĚCHÝŘ: Ověřte si, jestli netrápí i vás! PŘEHLED PŘÍZNAKŮ

Záchod
Zdroj: oficiální zdroj
Téma:

Lidi na celém světě trápí nemoc zvaná "hyperaktivní močový měchýř". Tato choroba postihuje podle odhadů až pětinu populace. Většina lidí o tomto problému ale nemá ani potuchy. Netrpíte jím i vy?

Chodíte často na malou? Omezuje vás to? Pak možná trpíte "hyperaktivním močovým měchýřem". Tato nemoc trápí velké množství lidí, a rozhodně se nejedná jen o seniory. Tato nemoc lidem dokáže pořádně komplikovat život - není výjimkou, že lidé s touto nemocí se nemohou svobodně pohybovat - neustále musí mít v dosahu toaletu, aby si mohli ulevit.

 

Takoví lidé to nemají v životě vůbec jednoduché, své nemoci musí podřizovat takřka všechno. Nemyslitelná je dlouhá dovolená, návštěva divadla nebo kina, nemohou moc často ani sportovat a hororem se může stát i zcela obyčejná cesta do práce.

 

 

Podívejte se na přehled příznaků, které tuto nemoc doprovázejí:

 

1) potřeba častého močení přes den (minimálně 8x)

2) náhlá potřeba močení (bez předchozí nutnosti)

3) úniky moči

4) potřeba častého močení v noci

5) strach z prostorů, kde nejsou toalety

 

Pokud většinu těchto příznaků splňujete, raději navštivte svého lékaře. Tyto příznaky však mohou doprovázet i jiné nemoci jako je například stresová inkontinence u žen nebo zvětšení prostaty mužů.

 

 

Hyperaktivní močová trubice se dá samozřejmě léčit. Nejlepší je samozřejmě návštěva lékaře a odborné vyšetření. Pomoci by vám ale měla i změna životního stylu (zdravější život), trénink výdrže nebo předepsané léky od vašeho doktora. V krajním případě pak přichází na řadu operace.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nechutnost roku: Vědci vyrábějí zuby z moči

Nechutná závislost: Žena čichá k plenkám a i je žužlá

Související témata:
TN.cz