Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

galerie nemáte ji doma?

Pozor na nebezpečnou dětskou houpačku! IKEA ji stahuje z pultů

IKEA: Houpačka Gunggung
Zdroj: IKEA

Řetězec IKEA stahuje z oběhu dětské houpačky Gunggung. Pro děti mohou být nebezpečné, protože mohou nastat problémy se závěsným úchytem. IKEA vrátí zákazníkům peníze zpět.

Švédský nábytkářský řetězec IKEA stahuje kvůli nebezpečí vážného úrazu dětské houpačky Gunggung. Podle firmy závěsný úchyt houpaček nesplňuje požadavky na kvalitu. Oznámil to Tomáš Kubík z tiskového oddělení řetězce v Česku. Houpačka Gunggung se prodávala od března. Zákazníci dostanou peníze zpět.
 

GALERIE: IKEA - houpačka Gunggung

1
/
4
Zdroj: IKEA
IKEA: Houpačka Gunggung - 3

 

IKEA oznámila, že obdržela hlášení o problémech se závěsným úchytem. "I přes přísné testy výrobků uskutečněné podle všech platných norem a legislativy jsme udělali chybu. Proto nyní stahujeme houpačku Gunggung z prodeje, abychom zabránili dalším případným nehodám," uvedla manažerka firmy pro oblast výrobků pro děti Cindy Andersen.
 


Houpačku mohou zákazníci vrátit do kteréhokoliv obchodního domu IKEA, kde jim bude vrácena cena v plné výši. "Není nutné předložit účtenku," doplnil Kubík. Více informací je na www.ikea.cz nebo na telefonu kontaktního centra 234 567 890.

TN.cz / ČTK / hmr