převratná studie

Kolik je doopravdy vašemu psovi? Sedminásobek lidského věku je MÝTUS!

Psí plemena
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
ilustrační foto

Podle lidové moudrosti platí, že sedm psích let odpovídá jednomu lidskému roku. Jenže se ukázalo, že to není pravda. Britští vědci vypočítali, že se rychlost stárnutí pejsků liší v závislosti na rase. Podívejte se, kolik je tomu vašemu.

Psi jsou rozmanití a jejich věk v porovnání s lidským věkem se liší podle velikosti, váhy a rasy. Právě podle rasy vědci z britského Kennel klubu a americké veterinární databáze vypočítali přesné násobky, uvedl portál mediafax.cz.
 

Podle jejich studie se první dva roky psího života násobí obecně podle velikosti rasy. U malých pejsků je každý lidský rok násoben 12,5krát, u středních ras 10,5krát a u velkých devětkrát. Je totiž potřeba zohlednit, že pes je už v roce plodný zatímco člověk v sedmi letech ne.
 

Obecně potom platí, že čím větší pes, tím rychleji stárne. Přesné výpočty vědců uvedené v tabulce začínají od třetího roku života psa.

 

 

Jestliže máte doma voříška, tam je výpočet příliš komplikovaný, ale podle statistik se kříženci dožívají 1, 22 krát delšího věku než čistokrevní pejsci.

 

Na webu TN.cz stále probíhá soutěž o nejkrásnějšího mazlíka. Stále ještě můžete přihlásit své zvířátko a vyhrát 30 000 korun. Do soutěže se dostanete ZDE

 

ČTĚTE TAKÉ:

VELKÝ PSÍ SPECIÁL: Nejlepší vtipy a videa se psy a o psech

Pozor na potraviny, kterými lze pejska zabít

Za zdravý psí chrup můžete zaplatit tisíce

VIDEO jen pro otrlé! Muž se chtěl stát psem, a tak podstoupil plastickou operaci

Nejroztomilejší video: Slůně si chce hrát a snaží se vzbudit psa

hel TN.cz