na co si dát pozor

Kupujete ojeté auto? 85 % jich má přetočený tachometr. Víme, jak to poznat!

Česká obchodní inspekce zveřejnila výsledky svých kontrol za první pololetí roku 2013. Obrovské množství chyb tentokrát zjistila zejména u prodejců ojetých aut. Ti stále ve velkém přetáčejí tachometry.

Pokud se chystáte koupit si ojeté auto v nějakém autobazaru, dávejte si velký pozor. Podle posledních kontrol České obchodní inspekce mělo totiž až osmdesát pět procent aut, která kontrolovala, přetočený tachometr.

 

Pro zkušeného automechanika nejde o nic těžkého. Snadno tak můžete dopadnout jako pan Štěrba, jehož příběh jsme vám na Nově ukazovali nedávno. Koupil od majitele auto s tachometrem přetočeným o neuvěřitelných sto sedmdesát tři tisíc kilometrů.

 

PŘEČTĚTE SI, JAK POZNAT, ŽE MÁ AUTO PŘETOČENÝ TACHOMETR ZDE!

 

"Auto jsem potřeboval, abych mohl vozit rodinu. Dopadl jsem tak, že jsem z toho strašně smutnej. Když jsem se ptal, jestli ty kilometry souhlasí, tak řekl, že na tisíc procent," vypráví pan Štěrba svou nepříjemnou zkušenost. A podobných případů rozhodně neubývá. Ze třinácti kontrolovaných aut Česká obchodní inspekce ve vytipovaných autobazarech v Česku našla u neuvěřitelných jedenácti tachometr přetočený. "Ten výsledek mě překvapil, když jim tam necháte tak málo kontrol a to procento je tak vysoké, to je neskutečné," neskrývá své překvapení ředitel České obchodní inspekce Vladimír Velčovský.

 

 

Česká obchodní inspekce může udělit maximální pokutu až do výše pěti miliónů korun. Jaké sankce ale letos uloží prodejcům aut s přetočenými tachometry, zatím říct nemůže.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Chcete koupit auto ZA TŘETINU CENY? Víme, kam vyrazit a nebát se přetočeného tachometru!

Vaří se vám auto v koloně? Poradíme vám, co dělat!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Petra Svoboda tn.cz / hru