přehled nejčastějších vad Rady odborníka

Kupujete ojetý vůz? Osm rad na co si dát pozor!

Autobazar
Zdroj: isifa / Lidové noviny / TOMAS KRIST
Ilustrační foto

Každý nákup ojetého vozu s sebou nese určitá rizika. Když si ale vyberete správně, můžete ušetřit nemalé peníze za pozdější opravy. Spolu s Auto ESA jsme pro vás připravili hlavní zásady, na co se při koupi ojetého vozu zaměřit.

Každý ojetý vůz nese určité stopy opotřebení. Jsou závady, které jsou typické pro určité modely, a poruchy či opotřebení, které se nevyhnou žádnému automobilu. Obvykle je lze eliminovat včasným servisem a šetrným provozem. Jenže jak poznat, zda bývalý majitel zacházel s vozem správně a vůz netrpí nadměrným opotřebením? Přinášíme vám osm rad, na co si dát při koupi ojetého vozu pozor.
 

1. Technický průkaz
 

Především je třeba zkontrolovat, zda odpovídá technický průkaz realitě. To znamená prověřit výrobní číslo, typ motoru, barvu a typ karoserie a porovnat technický průkaz s průkazem totožnosti, tedy zjistit, jednáte opravdu s majitelem a vůz není kradený.
 

2. Spáry v karoserii
 

Při prohlídce vozu se zaměřte hlavně na spáry – zda jsou mezi díly karoserie stejně veliké a zda je tmel na spárách všude stejný a originální. "Podle nestejných spár můžete odhalit vůz po havárii. Zaměřte se také na lak, jestli v něm nejsou nečistoty a zda je na všech dílech stejný odstín," vysvětlil Tomáš Svoboda, ředitel nákupu Auto ESA.
 

3. Prostor motoru
 

Prohlédněte si pečlivě motorový prostor, zda někde nejsou znatelné úniky kapalin, tedy oleje, chladicí kapaliny a servořízení.
 

4. Funkčnost výbavy
 

Pečlivě prověřte také funkčnost výbavy, tedy jestli fungují světla, topení, klimatizace, otevírání oken, zamykání a podobně.
 

5. Podvozek
 

Nechte si vůz postavit na zvedák a zkontrolujte podvozek. Pozornost věnujte především závěsům kol, čepům řízení, těsnosti jednotlivých dílů a brzdovým hadičkám. Při testovací jízdě by se od závěsů kol a čepů řízení neměly ozývat tupé a klepavé zvuky.
 

6. Brzdy a řízení
 

Nakonec proveďte minimálně zkušební jízdu, a to tak, že vyzkoušíte všechny režimy. "Vyzkoušejte si brzdy, řízení na nerovnostech i na hladké rovné silnici. Zkontrolujte, zda turbo zabírá pružně a jestli všechny rychlostní stupně řadí plynule," radí Svoboda z Auto ESA.
 

7. Zkušební jízda
 

Při jízdě si všímejte každé nezvyklé události. Pokud zjistíte, že motor nejde do otáček a netáhne do kopce, bude mít vůz zřejmě problém s turbokompresorem nebo lambdasondou.
 


Klepání motoru, nepravidelný chod a vysoká kouřivost svědčí o závadě na palivové soustavě nebo ve vstřikování. Vibrace ve volantu při brzdění zase naznačují zkroucené brzdové kotouče nebo silně opotřebované brzdové destičky a odpor páky při řazení může být vyvolaný vadnými synchrony v převodovce.
 

8. Rizikové díly
 

Na závěr pečlivě zkontrolujte rizikové komponenty daného modelu. Rizikové komponenty, které podléhají většímu opotřebení než jiné části vozu, má každý model. Podobně jako u závad pocházejících z klasického opotřebení, je třeba rizikovým komponentům věnovat více péče a včas je servisovat, případně počítat s výměnou. Jejich včasnou kontrolou se vyhnete nepříjemnému překvapení. Naštěstí jde obvykle o díly, které se často měnily a díky tomu jejich cena není extrémně vysoká.
 

Obecná rada na závěr
 

Jakmile si nebudete něčím jisti, navrhněte prodejci, že si vůz potřebujete vyzkoušet na delší dobu, třeba na pár hodin. Pokud je solidní, neměl by to pro něho být problém a vy můžete své pochybnosti zkonzultovat s nezávislým automechanikem.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz