Maso neprošlo kontrolou

Maso z farmářských trhů nejspíš bylo z nelegálních jatek, hledá je policie

Řezník z Brandýsa nad Labem nejspíš několik let na farmářských trzích prodával masné výrobky, které podle informací TV NOVA pocházejí z nelegálních jatek. Už má po kšeftech, kontroloři mu černou živnost zavřeli.

Muž ve své pojízdné prodejně nabízel klobásy, salámy i maso. A to navíc i přes zákaz. Veterinární správa mu podnikání poprvé zatrhla už v roce 2009. To měl ještě klasickou kamennou prodejnu.


I přesto dál jezdil od města k městu. A na přímý dotaz tvrdil, že má všechny doklady v naprostém pořádku. Ale kontrola z veterinární správy ho usvědčila ze lži.


Inspektorka jeho pojízdnou prodejnu prohledávala několik desítek minut, únikovou cestu pro jistotu zablokovali strážníci. A výsledek? Nejen, že řezník neměl povolení na svou živnost, ale nedokázal ani doložit, odkud jeho zboží pochází.


Nikdo, snad kromě řezníka samotného, neví, zda maso vůbec prošlo kontrolami, aby neohrožovalo zdraví lidí. Podle informací TV Nova je to maso z nelegálních jatek, po kterých budou inspektoři v následujících dnech pátrat.


A na vykutáleného řezníka bez povolení čeká pořádně tučná pokuta.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez, Romana Prošková TN.cz