Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Jak to tedy je?

Mléko v obchodě může být i roky staré, koluje zpráva internetem

Mléka
Zdroj: Lukáš Červený
Témata:

Facebookem se rychlostí stepního požáru šíří obrázek trvanlivého mléka v klasické krabici Tetrapak. Podle doprovodného textu jsou v obchodech krabice i s několik let starým mlékem!

Je trvanlivé mléko v krabicích tak trvanlivé, že se dá znovu a znovu recyklovat, dokud se neprodá? Podle zprávy, která se šíří sociálními sítěmi, je to přesně tak.


Když krabici s mlékem otočíte a na spodní straně odlepíte rohové "uši", vybafne na vás číselná řada, zpravidla od jedné do pěti, přičemz jedno číslo vždy chybí. Podle obrázku a popisku, který koluje facebookem, chybějící číslo značí, polikáte je už to samé mléko v obchodě.Pokud už začínáte nadávat a zapřísaháte se, že už si krabicové mléko nikdy nekoupíte, můžete se zase uklidnit. Celé je to jen moderní mýtus, neboli takzvaný hoax.


Ve skutečnosti totiž scházející číslo na cípu krabice neoznačuje stáří mléka uvnitř, ale číslo kartonového kotouče, ze kterého se krabice vyrobila.


Trvanlivé mléko tak sice vydrží i rok, ale rozhodně se pak znovu neslévá do kádí a znovu nepřevařuje. Podle Josefa Dubna ze Státní veterinární správy to kvůli technologii úpravy mléka ani není možné.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO: Nejnechutnější nálezy v supermarketech!

Co najdete v jídle z rychlého občerstvení? Budete koukat!

5 potravin, které cpete do lednice a přitom tam nepatří

pez TN.cz