Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Přehlídka podivností

10 šíleností, které vás čekají na dovolené: Vývar z hnízd i paraziti

I když většina z nás o dovolené hledá klid a odpočinek a staví si program bez podivností, dá se při cestování po světě narazit na podivné, občas až děsivé zážitky. Vybrali jsme deset nejzajímavějších.

1. Nejdivnější muzeum


Muzeum parazitů (Tokio)


Co takhle vytáhnout rodinu za kulturou? V japonském Tokiu na vás v parazitologickém muzeu čekají pijavice, měchovci, motolice a podobní mazlíci z říše parazitů. Pohled na psí srdce prolezlé červy nebo devítimetrová tasemnice vyjmutá z lidského těla asi není tak hezký jako meditativní pozorování vln. Na druhou stranu - kde se vám poštěstí vidět tyto milé červíky v celé své kráse a bez rizika nákazy?


2. Nejděsivější restaurace


Cannibalistic Sushi (Tokio)

Po takovém výletě vyhládne! Milujete sushi? V tom případě navštivte restauraci Cannibalistic Sushi v Tokiu. Jen se připravte na trochu netradiční servírování. V této restauraci vám totiž přivezou na operačním stole jedlé lidské tělo v životní velikosti. Dočkáte se autentických orgánů vytvořených ze sushi kousků, stejně jako krve, která stříká všude kolem. Hotová kanibalistická hostina! Jen jestli z toho ty děti nebudou mít zlé sny…


3. Nejnechutnější jídlo


Yan Wo (Čína)


Ještě něco byste zbaštili? Co třeba polévku z ptačích hnízd? Tato lahůdka patří v Číně mezi svatý grál gastronomie. Taky máte chuť pošmáknout si na ptačích slinách a vyzvracených mořských řasách, ze kterých si opeřenci svá obydlí staví? Náš hovězí vývar s nudlemi se může jít zahrabat!


4. Nejodpornější nápoj


Nápoj z prasečí placenty – Japonsko


Vyschlo vám v krku? Zapomeňte na vychlazený půlitr s pivem a zažeňte žízeň raději nápojem z prasečí placenty. Tento nápoj najdete v japonských supermarketech zcela běžně jako u nás vychlazenou dvanáctku. Stačí pár doušků a budete uzdraveni ze všech neduhů. Tak na zdraví!


Ale pro jistotu si před odjezdem sjednejte kvalitní cestovní pojištění s Finančním rádcem TN.cz.


5. Nejbizarnější hotel


CasAnus - Belgie


Kam složit hlavu? Třeba v sympatickém hotýlku CasAnus, který leží na hranicích Belgie a Holandska. Uznáváme, že vypadá trochu odlišně od klasických hotelových resortů, v nichž jste byli ubytováni doposud. Jeden z nejbizarnějších hotelů je totiž ve tvaru obrovského umělého střeva a nechybí mu ani pořádný konečník. Hotová lekce z biologie!


6. Nejšílenější suvenýr z cest


Pandí čaj - Čína


Čína, to je přece země zaslíbená čaji! Tak si jeden přibalte i na cestu domů, třeba ten pandí. Nebojte se, milým pandám se nic nestalo, stačilo jen, aby si trochu ulevily. Čaj je totiž z jejich trusu, který obsahuje bambusové výhonky plné antioxidantů. Pravda, trochu drahé pitíčko – vyjde vás na 77 tisíc amerických dolarů.


A to už je pořádný balík! Na nečekané výdaje si můžete zřídit i kreditní kartu, která je bezpečnější než štos bankovek v kapse!


7. Nejzvláštnější zábava


Buzkaši – Afgánistán


To takhle jdete na procházku a vidíte, jak dva týmy hrají koňské pólo. Na tom by nebylo nic divného. Je tu ale jeden háček. Jezdci místo míče používají zdechlinu kozy. Ale mohlo být hůře, původně se totiž tohle „afgánské ragby“ hrálo s tělem mrtvého válečného zajatce. Zaplať pánbůh za náš fotbal a hokej.


8. Nejdivnější svatební zvyk


Chození po tělech nevěstiných příbuzných – Francouzská Polynésie


Svatbami se to v létě jen hemží! Až uvidíte, že se muž v obleku prochází po lidských tělech, nevolejte policii. Všechno je v pořádku, tedy jestliže jste ve Francouzské Polynésii. Muž jde podle tradice na obřad po tělech nevěstiných příbuzných. Jak to asi probíhá u sirotků?


9. Nejnebezpečnější přistání


Princess Juliana International Airport - ostrov Sint Maarten


Na dovolené byste měli i odpočívat. Třeba na pláži. Jen pozor, aby to nebylo na ostrově Saint Maarten v Karibiku. V těsné blízkosti pláže je totiž přistávací dráha pro letadla. Jen je trochu krátká – má pouhých 2 180 metrů. A to znamená jediné, letadla létají přímo nad hlavami slunících se lidí. Tolik adrenalinu a to přitom ležíte na lehátku!


10. Nejhrůzostrašnější místo


Ostrov panenek, Mexiko


Na pláži vás to už nebaví? Co takhle trochu dobrodružství? V oblasti Xachimilco v Mexicu na vás čeká ostrov panenek. Přiznáváme, že je to trochu děsivá podívaná. Všude jsou totiž rozvěšené a přišpendlené panenky. Jsou pomníkem zesnulé dívky a mají odhánět zlé duchy. Jen jestli neodhání i návštěvníky…

pez TN.cz