výhodná sezóna

MYSLETE TEĎ NA ZIMU! Kupte levné uhlí, změňte dodavatele energií

Přemýšlíte teď o zimě a o tom, čím budete topit? Pokud ne, děláte chybu. Právě teď je nejlepší příležitost nakoupit uhlí na zimu za nejvýhodnější ceny. Kromě toho je i ideální čas pro změnu dodavatele plynu nebo elektřiny před topnou sezónou.

Myslet na počátku léta na to, čím a jak budete topit v zimě, se zdá nesmyslné, ale opak je pravdou. Právě teď můžete nakoupit uhlí na otop nejlevněji v celém roce. Úspora bude přinejmenším v řádu stokorun, ale pokud máte doma v zimě rádi teplo, máte velký dům nebo uhlím ohříváte i vodu, úspora nákladů může dosáhnout i tisícovek korun.
 

Jarní slevy, obvyklé především v dubnu, květnu a červnu, jsou v plném proudu. A prodejci uhlí hlásí, že o ně je mezi lidmi zájem. "Lidé to mají zažité už dlouhé roky. Tyhle jarní slevy se dělají, aby se v těch hluchých měsících na jaře rozhýbal odchod. A lidé to docela využívají, aspoň ti, co to mají už zažité," řekl Dan Bernat, majitel sítě uhelných skladů.
 

V jeho skladech lidé nakoupí nejobvyklejší hnědé uhlí zhruba o 20 korun na metráku levněji než v jiném období roku. "Nejde jen o tu úsporu. Výhodou je i to, že když si uhlí nakupujete v zimě nebo na podzim v plískanicích, jsou místa, kam se autem nedostanete. Teď je to snadné. Takovým lidem pak doporučuju nákup právě v tomto období," řekl Dan Bernat.

 

Jarní slevy potvrzuje i majitel uhelného skladu v Arnolticích, Miroslav Pilc. "Ano, máme slevy až do konce června. Zájem je především u starších lidí, kteří jsou zvyklí takhle nakupovat. Dříve třeba ani nebývalo uhlí po celý rok a ideální období pro koupi bylo právě teď. Ti mladší už tolik na slevy nehledí a kupují si uhlí i uprostřed seuzóny. To ale bývá nejdražší," popsal stav prodejů majitel uhelného skladu Arnoltice Miroslav Pilc. Kromě toho, že jeho zákazníci mají slevu na ceně, obdrží při koupi uhlí i malý dárek - třeba několik piv nebo balík dřevěných briket na roztopení.
 

Myslete i na plyn a elektřinu!

Ovšem ani pokud netopíte uhlím, ale třeba elektřinou nebo plynem, vyplatí se už teď myslet na zadní kolečka a připravit se na zimu. Jak? Například změnou dodavatele. Je tak možné ušetřit tisíce korun v jediné sezóně.

 

Tyhle úvahy skutečně nejsou předčasné, protože i když dáte současnému dodavateli elektřiny nebo plynu výpověď, potrvá nějakou dobu, než ji zaregistruje. Teprve pak vám začne běžet výpovědní lhůta - zpravidla tříměsíční. Fakticky tak dodavatele změníte až koncem léta či začátkem podzimu.
 

Pokud si s výběrem dodavatele energie nevíte rady, rozhodně využijte služeb Finančního rádce TN.cz  a kalkulačky, které vám pomohou se srovnáním a výběrem.

KALKULAČKA PLYNU ZDE

KALKULAČKA ELEKTŘINY ZDE

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Pozor, padá hvězda! Celebrity kolabují kvůli vedru a virózám

Černé kožené šaty v horkém Berlíně: Miley Cyrus se koupala ve vlastním potu!

tn.cz / gar