tipy a rady

Nakupujete vánoční dárky po internetu? Na co si dát pozor!

Neotálejte s objednáváním vánočních dárků přes internet. Třebaže e-shopy slibují, že dodají zboží do pěti dnů, čím později dárky objednáte, tím se vaše šance na včasné dodání výrazně snižuje. Stačí, když přijde sněhová kalamita, a je po slibech…

Nejpozdější objednávka vánočního zboží by měla být ve středu 19. prosince, pošta bude doručovat balíky ještě v sobotu 22. prosince. Je tedy velmi důležité si pohlídat načasování vaší objednávky a ověřit si, jak dlouho bude e-shopu trvat její zpracování. U každého e-shopu to totiž může být jiná doba. Lepší e-shopy vás budou ve stanovené lhůtě dokonce informovat sms zprávou o tom, že vaše zboží je již připraveno k vyzvednutí.

 

Přehled dodacích lhůt vybraných e-shopů:

 

 

Jistota je samozřejmě osobní odběr. Při něm lze zboží většinou vyzvednout do druhého dne, pokud je skladem. Navíc máte možnost si na místě ihned ověřit, jestli dostáváte právě to, za co jste si opravdu zaplatili a vyhnete se tak pozdějším komplikacím.

 

 

Další výhodou e-shopů je to, že se v předvánočním čase, kdy jsou obchody a ulice plné vystresovaných uspěchaných lidí, můžete všechny dárky pořídit z pohodlí vašeho domova.

 

 

 

 

VŠE O VÁNOCÍCH NAJDETE ZDE:

VÁNOČNÍ SPECIÁL

 

A ještě jedno upozornění: Pokud nemáte s e-shopem zkušenosti, raději plaťte zboží dobírkou. Stejně jako u osobního odběru, se vyhnete se riziku, že vás prodejce podvede či pošle jiné zboží.

lc tn.cz / hru