Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.6. 2013 10:56
onemocní každý třetí člověk

Boj s RAKOVINOU v číslech: Nejdražší je léčba žaludku a střev, podívejte se na PŘEHLED

Vyšetření
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Rakovinou onemocní během svého života každý třetí člověk a každý čtvrtý na ni zemře. Prevence by se podle lékařů rozhodně neměla podceňovat. Kolik stojí léčba nemocného pacienta a na co vše máte od pojišťovny nárok?

Zákeřná rakovina si nevybírá. Umírají na ni důchodci i roční miminka. Řada lidí přitom ani neví, na co vše má ze zákona nárok. Každý pojištěnec má možnost jít na preventivní prohlídku každé dva roky. V rámci prevence má také nárok na řadu vyšetření. Jakých? Podívejte se.

 

Ze zákona máte nárok na všeobecnou preventivní prohlídku jednou za 2 roky. Její součástí by mělo být z hlediska prevence rakoviny mimo jiné:

Tabulka_Na co máte u VZP v rámci prevence nárok?
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

 

Pokud už člověk rakovinou onemocní, jeho léčba není pro pojišťovny rozhodně nic levného. Nejvíce peněz pojišťovny zaplatí za pacienta s nádorem žaludku, v průměru 54 608 korun. Naopak nejlevnější je podle údajů Všeobecné zdravotní pojišťovny rakovina kůže. Za jednoho nemocného zaplatí pojišťovna 5 298 korun.

 

Tabulka_Kolik stojí léčba rakoviny u nemocného člověka?
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com


Právě pro Čechy s rakovinou kůže teď svitla naděje, že nebudou muset podstupovat chemoterapii a ozařování. Lékaři z pražské Vinohradské nemocnice totiž zkoušejí nový lék, který by mohl dokázat tento typ rakoviny zastavit a dokonce zahojit napadenou tkáň. Ročně v Česku onemocní bazliomem 25 000 lidí. Množení poškozených buněk spouští UV záření při nadměrném slunění.

 


Pro pacienty, kterým nepomáhají opakované operace ani ozařování, teď tedy mají lékaři dobrou zprávu. Nemocnice na Vinohradech jako jediná u nás testuje speciální lék. Zatím v rámci klinického testu, ale první výsledky jsou velmi dobré. „Růst se zastaví a plocha se začne hojit,“ popisuje jeho účinky profesor Petr Arenberger, přednosta dermatologie, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Dívka porazila rakovinu a nyní otáčí nohu o 180 stupňů. Podívejte se!

Víme, kolik stojí léčba nejdražšího pacienta ČR! Podívejte se

Rakovina prsu útočí a nevybírá si: Nespoléhejte na své mládí!
Zákeřná rakovina vaječníků: V těle se může dlouho skrývat!

Michael Douglas dostal rakovinu z orálního sexu. Jak se chránit, abyste nedopadli stejně?

kos TN.cz
Reklama