Recepty

Vánoce už klepou na dveře! 5 TIPŮ na nejrychlejší vánoční cukroví

Vánoční cukroví
Zdroj: isifa.com

Vánoce jsou svátky klidu a míru! Předvánoční čas je ale v dnešní společnosti bohužel o úplně něčem jiném. Času totiž není nazbyt. Zjednodušte si život a zkuste rychlé recepty, vánoční cukroví stihnete jedna dvě.

Vánoční cukroví je tradice, kterou si lze ulehčit nebo trochu přizpůsobit dnešní hektické době. Podívejte se na velmi rychlé recepty na skvělé cukroví: 

 
 
Opilé švestky
 
Ingredience: 250 g sušených švestek, 1 dl rumu (slivovice nebo griotky), hrst mandlí a 200 g čokolády na vaření.
 
 
Postup: Švestky zalejte rumem a nechte půl hodiny odpočívat. Pak švestky vyjměte, do každé dejte jednu mandli a máčejte je v čokoládě, rozpuštěné nad vodní lázní. Pokládejte je na pečicí papír a nechte ztuhnout.
 
 
 

Extra rychlé kokosky
 
Ingredience: Plechovku slazeného kondenzovaného mléka, strouhaný kokos (asi 150 gramů).
 
 
Postup: Míchejte mléko a kokos, dokud nevznikne tuhá lepivá hmota. Z ní vytvořte menší kopečky a kokosky pečte při 150 stupních přibližně 15 minut.
 
 

Pudinkové kuličky

Ingredience: kakao, 10 dkg másla, 20 dkg cukru moučka, 4 balíčky vanilkového pudinkového prášku, rum, kokos nebo mleté oříšky.

 

Postup: Smíchejte pudinkový prášek, moučkový cukr, kakao a změklé máslo, pak přilijte trochu rumu (podle chuti) a vypracujte těsto. Z těsta pak vytvářejte kuličky, které můžete obalit v kokosu nebo v oříšcích. 

 

 

Šlehačkové cukroví


Ingredience: 1 smetana ke šlehání 250 ml, 500 g hladké mouky, 1 tuk omega, moučkový cukr smíchaný s vanilkovým (na obalování)


Postup: Tuk nastrouháte a společně s moukou a smetanou vypracujete hladké těsto. To pak vyválíte a vykrájíte formičkou a kousky kladete na plech. Pečete ve středně vyhřáté troubě dorůžova. Obalujete ještě horké.

 

Rozinkový salám


Ingredience: 2 hrnky rozinek, 1 hrnek sušeného mléka, 1/2 hrnku strouhaných oříšků, 1/2 hrnku tekutého medu, 1/2 hrnku arašídového másla


Postup: Smíchejte med a arašídové máslo, a teprve pak přidejte sušené mléko - vše velmi dobře promíchejte. Poté zamíchejte rozinky a oříšky a vytvarujte váleček, který pak zabalíte do potravinářské folie. Váleček dejte do lednice a před podáváním nakrájejte na kolečka.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
pet TN.cz