Noví milionáři

NOVÉ POZEMKY bez majitele! Nejsou vaše? APLIKACE ZDE

Majetek, ke kterému se nikdo nehlásí
Zdroj: Google Street View

V Česku je stále několik tisíc milionářů, kteří o svém bohatství nevědí. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových totiž vydal aktualizovaný seznam nemovitostí, které neznají své vlastníky. Nepatří třeba vám? Podívejte se na seznam...

Na seznamu nemovitostí, které nemají své vlastníky, je stále 186 000 položek. Jde většinou o půdu - tedy pole, louky, lesy, vinice, ale najdou se tam i nemovitosti.. Seznamy nemovitostí, o které nikdo nemá zájem, jsme již jednou vydali.
 

Pozemky a budovy se často ztratily v dědickém řízení, a tak o tom, že patřily třeba zrovna vaší rodině ani nemusíte vědět. Ověřit si, zda zrovna na tomto seznamu není jméno vašeho předka, je jednoduché. Projděte si následující aktualizovaný seznam. Stačí ho kliknutím otevřít, stisknout současně klávesy Ctrl + F a do okénka, které vám vyskočí, vepište požadované jméno a stiskněte enter...
 

Nyní stačí jen zadat příjmení a hned zjistíte, v jakých katastrálních územích jsou pozemky vedené na dané jméno.
 

 


O seznamu pozemků a budov, ke kterým se nikdo nehlásí, jsme psali už počátkem letošního léta. Než propadnou státu, musí o nich úřady veřejnost informovat, což se stalo právě formou seznamu o desítkách tisíc položek. Teď k nim přibyly další.
 

Text už v létě vyvolal obrovský zájem a stovky až tisíce překvapených majitelů našlo mnohdy milionový majetek, o kterém neměli ani tušení. Teď - s aktualizovaným seznamem - se šance opakuje. Zkuste vyhledat jména svých zesnulých příbuzných a zjistěte, jestli vám také někde něco nepatří.
 

Seznamy nemovitostí, které hledají majitele, jsou rozděleny podle krajů. Kraje pak mají ve své správě odloučená pracoviště. Najděte si takové, které je nejblíže vašemu pozemku, a zeptejte se úředníků, kdy a kde se můžete o nemovitosti přihlásit. Kontakty na ně najdete TADY.
 

 

Bude ale také potřeba si přichystat různé dokumenty, kterými dokážete, že pozemek patří právě vám. Co konkrétně po vás úřady budou chtít, se dozvíte TADY.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova, jak postupovat, pokud jste se v seznamech našli:
 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dcera Paľo Habery rozprodává majetek. Víme, co za tím je!

Kristián Kodet v šoku: Soused ohrožuje jeho majetek

TN.cz