levně a chutně

Nový RECEPT LÁDI HRUŠKY: Výtečné tvarohové knedlíky s banánem!

Dnes si pro nás Láďa Hruška připravil další ze svých rychlých a levných receptů. Čtyři porce výborných tvarohových knedlíků s banánem uvařil jen za necelých 50 korun!

Láďa také nemohl sehnat čerstvé jahody, a tak mu šéfkuchař z jednoho známého hotelu poradil do knedlíků sice neobjevenou, ale prý úchvatnou surovinu - banány.

 

Co na tento recept budete potřebovat?

 

Všechny suroviny kromě banánu dáme do mísy. Tvaroh, krupičku, vejce, kypřící prášek, sůl, cukr a nakonec nastrouháme citronovou kůru. Ze všech surovin pak vypracujeme jednolité a hladké těsto.

 

Kouli, která nám vznikne, pak uválíme na podložce do dlouhého hada a ukrojíme menší špalíčky (viz video). Pak si na menší špalíčky nakrájíme banán a jednoduše ho zabalíme do těsta. "Prostě z toho vytváříme takové větší ping-pongové míčky," říká Láďa Hruška.

 

 

Láďovi se podařilo z jednoho těsta udělat 12, knedlíků, které naházel do vroucí vody. Zhruba po 7 minutách jsou chutné banánové knedlíky připravené.

 

Přeliv na knedlíky si jednoduše připravíme z jedné lžíce cukru, zakysané smetany a trošky citrónové šťávy.

 

A můžeme servírovat. Přelité knedlíky ještě můžeme dozdobit nakrájeným banánem a posypat kakaem. Dvanáct knedlíků nás vyjde na necelou padesátikorunu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Láďa Hruška učí Čechy péct: Podívejte se na jeho loupáky za 3 koruny

Láďa Hruška vařil levně a chutně pro Michala Davida. Povedlo se mu to?

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / TV Nova