Ušetřete

POZOR! Máte poslední možnost ušetřit tisíce na plynu! Nepropásněte ji!

plyn
Zdroj: Mediafax

Kdo by nechtěl platit za stejnou službu méně a ušetřit tak ročně tisíce korun! Ti, kteří nevyužili letošních masivních slev dodavatelů plynu, mají však v těchto dnech poslední šanci, aby i oni v příští topné sezóně výrazně ušetřili. Nejde přitom o zanedbatelné částky. Běžná úspora se pohybuje i kolem 8 tisíc korun.

Stačí si najít chvíli času a podívat se, jestli náhodou neplatíme svému dodavateli za plyn více, než musíme. Společnost, kterou přeplácíme, nám totiž jen těžko sama od sebe sdělí, že jí platíme mnohem více než je v současnosti běžné. A pro letošní rok to platí více než kdy jindy.

 

Na jaře totiž mezi dodavateli plynu vypukla doslova cenová válka a jednotlivé společnosti začaly přicházet se slevami i v řádu desítek procent. Důvod? Snaha nalákat co nejvíce nových klientů nebo přetáhnout ty stávající od konkurence. Mnoho lidí, kteří trh pravidelně nesledují, je tak nyní v situaci, kdy mají v šuplíku smlouvu, která je už značně nevýhodná. A někteří dodavatelé na pasivitu dlouholetých klientů dokonce sází.

 

KALKULAČKA PLYNU

 

Rozdíly přitom nejsou vůbec zanedbatelné. “Úspora je vždycky vztažená k výši spotřeby. Když topíte plyn, tak roční úspora může být i osm tisíc korun. Když plynem netopíte a používáte ho jen na vaření, tak je ta úspora samozřejmě menší,“ popsal odborník Finančního rádce TN.cz Tomáš Suchý.

 

Zjistit si, zda neplatím zbytečně moc, je přitom velice snadné a zvládne to každý s připojením na internet. Stačí využít kalkulátor plynu Finančního rádce TN.cz, které vám pomohou srovnat jednotlivé nabídky dodavatelů plynu, ale i jiných služeb, a najít tu nejvýhodnější právě pro naši domácnost.

 

 

Se změnou však už není možné otálet. Samotná změna dodavatele totiž zabere nějaký čas a je třeba ji stihnout do začátku topné sezóny. “Výpovědní lhůta je totiž obvykle tři měsíce. To znamená, když teď začnete řešit změnu dodavatele, tak než se ten proces celý dokončí tak bude začátek listopadu, tedy období, kdy začíná topná sezóna. V tom okamžiku už začnete odebírat levný plyn. Proto je třeba to řešit nyní,“ dodal Suchý.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ROZHOVOR: Odborník radí, jak ušetřit tisíce korun na cenách za plyn.

PŘÍBĚH ČTENÁŘŮ: Kuželovi ušetřili na plynu tisíce korun ročně!

Ženy jsou ve spotřebě energií spořivější než muži
 

TN.cz