Finanční rádce

PŘÍBĚH ČTENÁŘKY: Jana se dostala do dluhové pasti! Zachránit ji může osobní bankrot

Dostat se do velkých dluhů, ze kterých člověk nemá východisko, je bohužel lehké. Své o tom ví i paní Jana, která jediné možné řešení viděla v oddlužení soudní cestou - tedy vyhlášením osobního bankrotu.

Do potíží se Paní Jana dostala v době, kdy potřebovala financovat středoškolské studium své dcery. Problém jí pomohl řešit Finanční rádce TN.cz, který nabízí rady i dalším, kteří se dostali do spirály dluhů a nevědí, jak to vyřešit.

 

"Nikdy jsme nebyli bez práce. Každý úvěr, který jsme si vzali, jsme řádně spláceli. Nikdy jsme si nebrali úvěr na dovolenou nebo na něco, co nepotřebujeme. Pak dcera začala studovat a nároky se zvyšovaly," popsala čtenářka, která se dostala do dluhové pasti.

 

Rodina se přitom snažila domluvit na snížení splátek u úvěrových společností, ne s každou se ale dalo domluvit. Z jednoho platu se snažili zaplatit, co se dalo. Ovšem ani tak se jim nepodařilo problém vyřešit.

 

 

"Měli jsme přesně spočítáno, kolik denně můžeme utratit. Zhoršilo se to nejvíc v posledním půlroce, kdy do toho vstoupila nemoc. Prostě s tím nepočítáte a ze dne na den zůstanete doma. Manželovi taky klesl o třetinu plat," popisuje dále Jana.

 

Když však začal u dveří zvonit jeden exekutor za druhým, rozhodla se obrátit na odborníky z finančního rádce. Dnes už čeká jen na rozhodnutí soudu o vyhlášení osobního bankrotu. Pokud ji soud vyhoví, vymahači už na ni nemůžou.

 

 

"Celý proces oddlužení má celou řadu nevýhod. Základní nevýhodou bych viděl to, že kdo chce jít do oddlužení musí mít příjem nebo majetek. Výhodou je to, že se dlužník dostává v insolvenčním řízení pod jakousi soudní ochranu - tedy, že proces je zastaven," vysvětlil odborník Finančního rádce TN.cz David Vozák.

 

Pokud máte podobný problém nebo se chcete podělit o svůj příběh najdete, můžete také využít bezplatných služeb Finančního rádce TN.cz. Odborníci vám poradí s tíživou finanční situací a pomůžou vám ji vyřešit.
 

TN.cz