Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 12. 2014
zimní pochoutka

Zahřejte se vánočním svařákem. RECEPT bez chemie a náhražek

Svařené víno
Zdroj: oficiální zdroj
ilustrační foto

Svařené víno je tradičním a oblíbeným zimním nápojem. Jeho chuť i vůně k zimě a Vánocům neodmyslitelně patří. Navíc zahřeje. Přinášíme proto recept, jak si udělat pravý a poctivý nefalšovaný domácí svařák, žádné náhražky...

Základem je vyhnout se všem směsím, granulím a předpřipraveným pytlíčkům s kořením. Koupili jsme jednotlivě celá balení badyánu, hřebíčku, skořice.

 

Úplně stejný přístup pak aplikujte na víno. Tvoří největší část, vlastně základ celého nápoje, takže si s "krabicákem" za pár korun rozhodně nevystačíte. Zaděláte si jen na bolení břicha, střevní potíže a bolest hlavy.
 

Suroviny
 

- koření (badyán, hřebíček, celá skořice)
- citron
- pomeranč
- cukr
- červené víno
 

Návod na domácí svařák
 

1. Do dvou deci studené vody nasypeme cukr. Přihodíme koření - badyán, hřebíček a celou skořici. Na prodávané instantní směsky plné éček a umělé chuti zapomeňte. Je důležité, aby se koření vařilo - když se nevaří, nepustí silice, tu kýženou aromatickou chuť.
 

2. Mezitím oloupeme kúru z jednoho citronu a pomeranče a přidáme je do hrnce také. Od této chvíle je důležité sledovat hodiny. Směs se musí vařit tři minuty, dokud nenabyde husté konzistence cukrového sirupu.
 

3. Pak přichází fáze, kdy se k "sirupu" přilije i víno. Pak hrnec přiklopíme a necháme trochu prohřát. To, že se směs blíží bodu varu poznáme podle toho, že z ní začnou unikat drobné bublinky. To je nejvyšší čas víno odstavit - v žádném případě se totiž nesmí začít vařit. Vyprchal by z něj totiž veškerý etanol a mohli bychom výsledku říkat třeba dětský svařák.

TN.cz
Reklama