Bude vám chutnat

Udělejte si sami vynikající domácí sádlo a škvarky! RECEPT ŠÉFKUCHAŘE

Tohle se opravdu vyplatí! Pokud vám nevadí tučnější jídlo, zkuste náš recept a udělejte si doma škvarky a sádlo. Škvarky pak můžete zpracovat do pomazánky, na sádle si můžete osmažit lahodný řízek nebo si ho rovnou namazat na chleba.

Šéfkuchař Petr Mika vám totiž tentokrát poradí, jak si vyrobit výborné domácí sádlo a škvarky. Není to nic náročného, potřebujete jen trochu trpělivosti a volného času.


Mika tvrdí, že domácí sádlo je lepší než to kupované především proto, že v něm není nacpaná žádná zbytečná chemie. "A u některých jídel je vhodnější smažit na sádle než na oleji. To se týká například ryb nebo hub," míní šéfkuchař Golemova restaurantu.
 


Základem je sehnat si syrové pláty vepřového sádla u řezníka. Poté je nakrájejte na větší kostky, aby pak byly škvarky správně velké. Ty můžete následně využít na přípravu škvarkových placek nebo domácí pomazánky.


Jak udělat škvarky

1
/
8
Zdroj: TN.cz
Jak udělat škvarky - 8


Kostky dáme do hrnce a podlijeme vodou. Poté hrnec postavíme na sporák a ohříváme ho na mírném plameni. Každých pět až deset minut kontrolujeme, jak se sádlo škvaří.
 


Opakovaně podlíváme vodou a poctivě mícháme. "Zvětšením plamene se proces neurychlí. Jenom škvarky budou tvrdší a sušší a sádlo se připálí," varuje Mika. A prozradí fígl s mlékem, který sádlo ještě zjemní. "Těsně před slitím sádla, najejte do hrnce trochu mléka," doporučil šéfkuchař.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak žije Láďa Hruška? Zde je TOP 10 FOTO z jeho Facebooku

Láďa Hruška učí Čechy péct: Podívejte se na jeho loupáky za 3 koruny

pez, Lukáš Černý TN.cz