galerie Šizené potraviny

Pozor na tuhle rybu z Tesca! Místo masa v ní byla zmrzlá voda

Potraviny na pranýři - 2
Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Oblíbený tah výrobců je křehčení masa. Tím, že maso napumpují vodou, dokáží velmi ušetřit. Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce teď narazili na balení mražených ryb, kde bylo masa ještě méně, než uvedli výrobci na obalu. K tomu našli další falšované i nebezpečné potraviny.

Kontroloři se vydali do Tesca ve Staré Boleslavi a otestovali tam kilogramovou zmraženou aljaškou tresku od polského výrobce. "Jedno z pěti kontrolovaných balení mělo téměř o 10 % nižší čistou hmotnost (hmotnost masa) a vyšší množství přidané vody než výrobce uvedl na obale," napsali inspektoři na web Potravinynapranýři.cz

 

Nezdálo se jim ani stolní víno z obchodu v pražské Libuši. Bylo zkvašené. Metanol se našel v Litvínovském obchodě u vodky Ferdinand. "Ve výrobku byl zjištěn metanol v množství vyšším, než připouští legislativní limit. Zjištěné množství metanolu nemůže akutně ohrozit lidské zdraví," uvedli inspektoři.

 

Galerie: Falšované potraviny

1
/
8
Zdroj: Potravinynapranyri.cz
Potraviny na pranýři - 2

 

Vyšší než povolené množství konzervačních látek, konkrétně kyseliny benzoové a kyseliny sorbové obsahovala i limonáda Koli Multivitamin. Ta se prodávala v jednom z kolínských obchodů.

 


Med s přídavkem sladidel prodávali v Kauflandu na Praze 6. "Výrobek nevyhovuje specifikaci čistého medu - byl zjištěn nepovolený přídavek přírodních sladidel (cukrů),“ uvedla inspekce.

kos TN.cz