braňte se! podvodníci

SEZNAM: Nejhorší hospody v Česku. Tady vás obírají o peníze, zjistila ČOI! Víte o dalších?

Pokutované restaurace
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

V mnoha hospodách se stále šidí. Kontroloři České obchodní inspekce za loňský rok odhalili 24 restauračních zařízení, kde byl porušen zákon o ochraně spotřebitele. Majitelé těchto podniků dostali pokuty až do výše 160 tisíc.

Podměrečné pivo, nevyhovující váha jídla a účtování "dýška" bez upozornění. To jsou nejčastější prohřešky, kterých se hospodští a majitelé restaurací dopouštějí na svých zákaznících.
 

Kontroloři ČOI v loňském roce provedli více než 3500 kontrol zaměřených na pohostinství a veřejné stravování, 24 podniků se dopustilo výrazných prohřešků, za které si vysloužily pokuty. Oproti roku 2012 je to o pět podniků více.
 

Údaje v této tabulce posbírali redaktoři portálu Aktuálně.cz ve spolupráci s ČOI: 

 

Jedním z nejčastějších prohřešků je podávání nápoje s nevyhovující mírou. Pokud i vy ve vaší restauraci dostáváte nápoje s nedostatečnou mírou, nebojte se si na místě stěžovat.

 

Podívejte se na reportáž: 

Případně na takovéto zařízení můžete kontrolory ČOI sami upozornit, i v loňském roce inspektoři prováděli kontroly na základě tipů od spotřebitelů.

 

 

Máte i vy podobnou nepříjemnou zkušenost s nepříjemnou obsluhou, špatným servisem, podměrečnými nápoji nebo s malými porcemi jídla? Napište nám o tom na mail zpravy@nova.cz. Děkujeme!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Lepší než všechny léky světa: TOP 10 věcí, kterými pivo pomáhá našemu zdraví

Na ex podle sexy prezidentské dcery: Takto klopí pivo Kate Zemanová

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
tn.cz / hru