Jak ušetřit

Sjednejte si POVINNÉ RUČENÍ za internetové ceny! Odborník radí, jak na to

Téměř na každého dospělého Čecha připadá jeden automobil. Výběru povinného ručení je tak dobré věnovat opravdu zvýšenou pozornost, dotýká se totiž téměř každé rodiny. Odborník Finančního rádce TN.cz Tomáš Suchý prozradil, na co se při výběru ručení soustředit a jak postupovat, pokud najdeme výhodnější nabídku, než jakou máme u naší současné pojišťovny.

Abychom si vybrali to nejlepší povinné ručení, je třeba se nejprve zamyslet nad tím, jak moc své auto využíváme. Vodítkem by nám přitom měl být počet kilometrů, které za rok zajezdíme. "Pokud je auto používáno spíše víkendově, měly by stačit nižší limity. Pokud se používá pro denní ježdění, je dobré mít limity vyšší," vysvětlil Suchý. A rozdíl není vůbec zanedbatelný. Může totiž představovat i desetinu ceny.

 

V závislosti na typu používání vozidla pak musíme správně zvolit i jednotlivé druhy připojištění. "Mezi nejčastěji sjednávané patří připojištění čelního skla, případně zavazadel. Pojistit se lze ale i například na přírodní živly," dodal Suchý.

 

Jak najít nejlepší nabídku

 

Sjednat si povinné ručení je velice jednoduché. Dá to se dokonce udělat i z pohodlí domova. Stačí se přihlásit na zpravodajský web TN.cz a kliknout na záložku Finančního rádce, kde jsme pro vás vytvořili praktickou kalkulačku.

 

 

"Zde si po zadání základních údajů srovnáte jednotlivé nabídky pojišťoven a v klidu si vyberete vhodnou, případně lze využít poradenství od specialistů. Pro sjednání je nutné u sebe mít velký a malý technický průkaz, ze kterého se použijí údaje pro dokončení smlouvy. Smlouvu lze zaplatit platební kartou nebo převodem a vzniká tak zaplacením. Výhodou je, že na internetu platí online ceny, které se liší od klasických cen na pobočkách.

 

Jak správně vypovědět současnou smlouvu

 

Nejčastěji se smlouva vypovídá minimálně 6 týdnů před datem výročí smlouvy. Smlouvu lze ale také vypovědět do dvou měsíců od uzavření, z důvodu prodeje vozidla či z důvodu nesouhlasu s výší pojištění.. Též také do 3 měsíců od nahlášení pojistné události

 

Na Finančním rádci TN.cz přitom lze sjednat pojistnou smlouvu s počátkem posunutým až o 6 měsíců dopředu. "Můžete si tak nyní sjednat pojištěni, které bude platné od 30.1.2014 s tím, ze výpověď lze také už podat nyní. Výhodou je, že smlouva je uzavřena dle aktuálně platných ceníků a při zdražení pojišťovny se tak nebude platit zbytečně více," zakončil Suchý.

 

ČTĚTE TAKÉ

Na POVINNÉM RUČENÍ se dá UŠETŘIT! Podívejte se, jak na to

Řidičák slaví 125. narozeniny, pamatujete si ještě na jeho trhací variantu?

tn.cz / mrk