Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

zdražení či sleva?

Topná sezóna je tady! Čím topit? Za kolik? KALKULAČKA CEN

Ceny za teplo
Zdroj: mediafax / Thinkstock
ilustrační foto

V Česku opět začala topná sezóna a to se také promítne do našich peněženek. Neplatíte za vytápění příliš? Ověřte si to s kalkulačkami cen plynu a elektřiny na TN.cz.

Ušetřit za vytápění můžete nejen změnou dodavatele elektřiny nebo plynu. Můžete také zcela změnit způsob vytápění a přejít na dřevo či uhlí anebo právě naopak. Porovnejte s námi situaci na trhu...
 

Elektřina

Největší dodavatel elektřiny na trhu, skupina ČEZ, předpokládá, že cena elektřiny v příštím roce nebude zvyšovat. "Co se týká té silové elektřiny, tak se dá říct, že nebude stoupat. Bude buď v průměru stejná nebo bude klesat," odhaduje generální ředitel skupiny ČEZ Daniel Beneš. Poslední slovo bude mít v listopadu Energetický regulační úřad. Podle odhadů analytiků by se konečná cena elektřiny mohla v příštím roce snížit až o čtyři procenta.
 

Vypočítejte si možnou úsporu v cenách elektřiny při změně dodavatele: KALKULAČKA SROVNÁNÍ CEN ELEKTŘINY

 

Plyn

Vytápění plynem se využívá zejména ve velkých městech jako jsou Brno, Plzeň, Hradec Králové, Pardubice a také v Praze. "Cenu plynu lze měnit několikrát ročně, není dána na celý rok. Může docházet k určitému vývoji i směrem nahoru směrem dolů. Momentálně tedy nepředpokládáme, že bychom cenu pro naše zákazníky nějak zvyšovali," uvedl Miroslav Vránek, tiskový mluvčí Pražské plynárenské.
 

 

Vypočítejte si možnou úsporu v cenách plynu při změně dodavatele: KALKULAČKA SROVNÁNÍ CEN PLYNU

 

Uhlí
 

"Co se týče hnědého uhlí, tak si myslím, že cena by měla být stejná jako u černého. U koksu asi zdražení bude," domnívá se Jiří Kubát z firmy Uhlí a písky od čerta. Koks podle něj bude dražší kvůli stávkám horníků v Polsku, kde se hromadí neprodané uhlí, které je určené pro ruský trh.
 

 

Dřevo

Topení dřevem je v posledních letech nesmírně populární a to zejména u majitelů rodinných domů. "Cena paliva je na stejné úrovni jako v loňském roce. Zájem o palivo stoupá a daří se nám ho prodávat celkem úspěšně," řekl majitel pily v Olomouci, Jan Marciš. Cena za kubík dřeva se u jednotlivých prodejců velmi liší. U měkkého dřeva je kolem pěti set korun a u tvrdého dřeva je to až třikrát tolik.
 

Jestli se vám vyplatí změnit vašeho dodavatele plynu nebo elektřiny tak to si můžete jednoduše spočítat na kalkulačkách na výše přiložených odkazech k Finančnímu rádci TN.cz.
 


 

tn.cz / gar