nebezpečné potraviny

Tyhle smažené krekry byste určitě jíst nechtěli. Přesto jsou v prodeji

V otřesných hygienických podmínkách vyrábí na Žďársku jedna firma oblíbenou pochutinu mnoha Čechů – smažené krekry. TV Nova s pomocí diváků odhalila, jak to v provozovně vypadá.

Nezabalené krekry přímo na zemi - o kus dál se jen tak ve špinavých nádobách povaluje - směs na jejich přípravu, v umaštěných fritovacích hrncích je přepálený olej.Dobrou chuť Vám přeje a na Váš stůl své smažené prsteny nabízí Ondřej Fuchs z Rozsoch na Žďársku.
 

Majitel firmy se hájí tím, že ve zmiňované provozovně vůbec brambůrky a krekry nevyrábí. "Je to v rekonstrukci, je to přestěhovaný. Nevyrábí se tam,“ tvrdí Ondřej Fuchs. Pravda je ovšem jiná. Na videu, které ale televizi Nova poslal jeden z diváků, je jasně vidět, že v provozovně se normálně pracuje.
 

Majitel se mimo záznam kamery sice dušoval, že má zásoby výrobků připravené dlouho dopředu - ještě z předchozí výrobny, ale nedokázal už vysvětlit , proč má ve špinavé provozovně připravenou směs a v hrncích olej.
 

 

TV Nova proto případ oznámila Zemědělské a potravinářské inspekci. "Jakmile podnět obdržíme a zaprotokolujeme, v nejkratší nutné době tu provozovnu prověří inspektor,“ přislíbil mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.
 

Pokud inspekce odhalí pochybení, čeká Ondřeje Fuchse tučná pokuta nebo bude muset v krajním případě provozovnu zavřít.

tn.cz / gar