KOMINÍCI PO KRAJÍCH HROZÍ OTRAVA

Ucpaný komín vás může zabít! Nechte si ho zkontrolovat, než začnete topit!

kominíci
Zdroj: isifa.com

Venku je stále chladněji, topná sezona se blíží každým dnem a více a více lidí začíná doma přitápět. Je ovšem potřeba myslet i na bezpečnost. Pokud máte v domě komín, je třeba ho důkladně zkontrolovat. Pokud údržbu komínu budete zanedbávat, riskujete život.

Podcenit kontrolu komínu se nevyplácí. Každý rok zasahují záchranáři u mnoha případů otrav oxidem uhelnatým, která v mnoha případech může vést až ke smrti. Problém s oxidem uhelnatým je, že nemá žádný zápach a není dráždivý. Takže si případného úniku toxického plynu nemusíte vůbec všimnout.

 

Kontrola komínu není nijak nákladná a je to investice do vlastního bezpečí nebo zdraví, chcete-li. Vyjde vás to maximálně na pár stovek a navíc je kontrola povinná jednou ročně, pokud máte komín připojen k funkčnímu kotli.

 

 

Ovšem pozor! V Česku se každoročně objeví desítky podvodníků, kteří se vydávají za kominíky nebo revizní techniky a klidně vám komín zkontrolují, vyčistí a vydají potřebná potvrzení. Ale ty vám nebudou vůbec k ničemu, pokud se jedná o technika bez potřebných atestací. Proto jsme pro vás před začátkem topné sezony připravili seznam kominíků po krajích, aby vás někdo nenapálil. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tn.cz / hru