ušetřete v kuchyni

RECEPT od kuchaře! Vynikající narozeninový koláč pro Láďu Hrušku

Vaření reportéra TV Nova Ládi Hrušky se stalo fenoménem a spousta lidí si oblíbila jeho recepty. Jelikož Láďa Hruška má dnes narozeniny, připravili jsme tentokrát jeden recept speciálně pro něj.

Zástupce šéfkuchaře Golemova restaurantu v Březněvsi Jiří Charvát mu proto dnes upekl narozeninový koláč. Jeho příprava je opravdu jednoduchá, rychlá a hlavně nezatíží rodinný rozpočet.

 

Co budete potřebovat na těsto:

150 gramů vanilkového pudinku
150 g cukru krystal
4 vejce
150 ml oleje
1 kypřící prášek
 

Náplň

2 měkké tvarohy
2 vanilkové cukry
borůvky nebo borůvkový džem
 


Postup: Pudinkg a cukr vysypeme do mísy, rozklepneme 4 vejce a přidáme olej, nakonec dosypeme kypřící prášek. Metlou řádně vyšleháme hmotu do jemného těsta. Poté ji opatrně vylijeme do dortové nádoby, kterou jsme si předem vymazali máslem a vysypali polohrubou moukou. Jelikož je to litý koláč, tak s ním zacházíme opatrně, aby nám těsto nespadlo. Dáme do rozehřáté trouby na 170 stupňů a pečeme 40 minut. Poté vyndáme z trouby a necháme 15 minut odpočinout pod vlhkou utěrkou.

 

GALERIE: Narozeninový koláč pro Láďu Hrušku

1
/
8
Zdroj: TN.cz
Narozeninový koláč pro Láďu Hrušku - 3

 


"Kdo chce mít ten koláč tmavý, tak ať použije čokoládový nebo karamelový puding," radí kuchař Jiří Charvát.
 

Mezitím, co koláč chladne si připravíme náplň. Do misky si vysypeme dva vanilkové cukry a přidáme dva tvarohy, řádně rozmícháme. Kdo chce přidat esenci nebo citronovou kůru, tak samozřejmě může.
 


"Vychladlý koláč rozřízneme na tři pláty, ten spodní natřeme tvarohovou náplní a přiložíme druhým plátem těsta, na něj rozetřeme borůvkový džem a přiklopíme třetím dílem. Posypeme na okrasu cukrem, můžeme ozdobit čokoládovou polevou a zbytkem tvarohu na špičku koláče. Tak a máme rychlý narozeninový koláč pro Láďu Hrušku, všechno nejlepší," dodává s narozeninovým přáním kuchař.
 


Tipy kuchaře:

* Pokud chcete zjistit, jestli je koláč propečený, po 40 minutách do něj píchněte špejlí, pokud ji z těsta vytáhnete a bude suchá a těsto se na ní nebude lepit, kolč je hotový.

* Do náplně se dá přidat i rum, esence nebo citronová šťáva, či citronová kůra.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Láďa Hruška učí Čechy péct: Podívejte se na jeho loupáky za 3 koruny

Jak žije Láďa Hruška? Zde je TOP 10 FOTO z jeho Facebooku

TN.cz