dobrou chuť

Ušetřete v kuchyni: Udělejte si skvělý a levný NAKLÁDANÝ HERMELÍN! Recept

V seriálu portálu TN.cz "Ušetřete v kuchyni" si dnes spolu se šéfkuchařem Jiřím Charvátem připravíme výborný domácí nakládaný hermelín, který je poctivý a navíc výrazně levnější než v restauraci.

Nakládaný hermelín se dá připravovat různě a v restauracích a hospodách lze narazit na podařené i naopak velmi nevydařené varianty, přičemž jeho cena se pohybuje zhruba kolem 60 korun.
 

Jestli ale chcete mít jistotu, že si na nakládaném hermelínu opravdu pochutnáte, udělejte si ho doma podle našeho receptu.
 

Hermelín takhle připravuje zástupce šéfkuchaře Golemova restaurantu Jiří Charvát. Navíc ušetříte, jeden "náklaďák" vás vyjde asi na 36 korun.

 

 

Postup:
 

1. Kapii nakrájíme na menší kousky, protože ji budeme mixovat. Přidáme sedm stroužků česneku, takových deset ostrých maďarských chilipapriček, zakápneme troškou oleje a směs rozmixujeme.

 

 

2. Hermelíny rozkrojíme podélně napůl, vezmeme lžíci, směsí je potřeme a poloviny zase přiklopíme.
 

3. Vezmeme skleněnou láhev, na dno dáme hrst cibule, pět nebo šest feferonek, na to položíme dva hermelíny a postup opakujeme.
 

4. Poslední patro sýrů zasypeme zbytkem cibule a feferonek a přidáme bobkový list a hrstičku nového koření. Všechno zalijeme olejem a ještě přimáčkneme rukou, aby vyšel vzduch a nekazilo se to.
 

5. Láhev přikryjeme potravinářskou folií a nejlepší je to nechat přes noc v pokojové teplotě a potom dát na pět dní do lednice. A můžeme konzumovat. To už je sýr krásně rozleželý a nemá chybu. Dobrou chuť!

 

Jak udělat nakládaný hermelín

1
/
9
Zdroj: TN.cz
Jak udělat nakládaný hermelín - 9

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nejvíc sexy kozatá reklama na buřt: Tahle holka ví, jak na něj

Láďa Hruška učí Čechy péct: Podívejte se na jeho loupáky za 3 koruny

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

hel TN.cz