Pozor na vaše mobily!

OHLÍDEJTE SI VÁŠ TELEFON! Útočí nový nebezpečný virus! Nahrává a krade vaše sms

Facebook v mobilu
Zdroj: isifa.com
ilustrační foto

Na internetu se objevil nový virus, kterým jste prostřednictvím Googlu mohli infikovat váš počítač. Virus číhá, potom napadne váš telefon a odešle na vzdálený server vaše sms, hovory i kontakty.

Pokud jste si v poslední době stahovali na váš telefon aplikaci ze stránky Google play, měli byste zbystřit. Mohli jste si totiž stáhnout virus, který později infikuje váš počítač a ten napadne android. Po připojení zařízení na počítač virus zapíná mikrofon a nahrává, co říkáte. Nahrávku potom pošle na vzdálený server. Také krade sms a další informace.
 

Zarážející je, že škodlivý kód se nacházel na oficiální stránce Google play. Funguje tak, že po stažení aplikace do smartphonu čeká, než zařízení připojíte k počítači. Když to uděláte, napadne ho.
 

Škodlivé aplikace se tváří jako nástroj na čištění pro operační systém Android a jmenují se "Superclean" a "DroidCleaner"., informuje portál živé.sk. Malware objevila bezpečnostní společnost Kaspersky lab a z Google Play už byl odstraněn.
 

Po nainstalování se zobrazil seznam spuštěných procesů a následně se zařízení restartovalo, takže to vypadalo, že aplikace dělá, to co má. Na pozadí ale stahovala soubory autorun.inf, folder.ico a svchosts.exe, které uložila na SD kartu.

 

 

Když pak byl infikovaný telefon připojen k počítači, virus pomocí autoran.inf spustil mikrofon, nahrával hovory a spolu s celým obsahem paměťové karty a vašimi kontakty je poslal na vzdálený server. Dokázal také vymazat či zkopírovat SMS zprávy.

 


I když je v posledních verzích operačních systémů Windows funkce automatického spuštění standardně zakázána, měli byste si zkontrolovat, jestli ji nemáte z nějakého důvodu povolenou, nebo zda nepoužíváte starší verzi systému Windows, kde ještě zakázaná nebyla.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Žárlíte na jeho sex s počítačem?
Přečtěte si nejlepší vtipy na téma počítače
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

hel TN.cz