Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

galerie Nekvalitní potraviny

Už zase nám prodávali plesnivé sýry! PODÍVEJTE SE, jaké HNUSY se opět objevily na pultech

Špatné potraviny
Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Prodejci zřejmě vůbec nekontrolují, co dávají na pulty obchodů. Protože se už zase objevily výrobky, na kterých byla viditelná plíseň. Týkalo se to oblíbených olomouckých tvarůžků a sýru mozarella.

Na webu Potravinynapranyri.cz se objevily další chuťovky, které se nám snažili obchodníci prodat. Na pultech se objevily plesnivé sýry, a to určitě ne záměrně. Hned dvakrát se "na pranýři" objevily olomoucké tvarůžky, jednou je plesnivé prodávali v hradeckém Makru, podruhé v pardubickém Penny Marketu. Třetím plesnivým sýrem na pultech byla uzená mozarella v chrudimském Albertu.
 

MAKRO Cash & Carry: Olomoucké tvarůžky malé
 

"Ve všech kontrolovaných baleních potraviny se vyskytovala šedozelená plíseň viditelná prostým okem. Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení. Při kontrole nebyly zjištěny nevyhovující teploty skladování. Potravina neměla prošlé datum minimální trvanlivosti," uvedli inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce na webu Potravinynapranyri.cz.
 

Galerie: Makro - olomoucké tvarůžky

1
/
5
Zdroj: Potravinynapranyri.cz
Makro: Olomoucké tvarůžky - 1

 

Kategorie: Nebezpečné potraviny
Šarže:
L 010 122
Místo kontroly: Hradubická 181, Hradec Králové
 

Penny Market: Olomoucké tvarůžky malé
 

I v těchto syrečkách se objevila plíseň. "U třetiny kontrolovaných balení výrobku byl zjištěn výskyt kolonií plísní šedozelené barvy. Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení. Potravina neměla prošlé datum použitelnosti. Při kontrole nebyly zjištěny nevyhovující teploty skladování tohoto výrobku," zhodnotili inspektoři.
 

GALERIE: Penny Market: Olomoucké tvarůžky

1
/
3
Zdroj: Potravinynapranyri.cz
Penny Market: Olomoucké tvarůžky - 1

 

Kategorie: Nebezpečné potraviny
Šarže:
014 142
Místo kontroly: Karla IV. 2749, Pardubice
 

Albert: Sýr Mozzarella uzená
 

"Na povrchu výrobku byly zjištěny viditelné kolonie plísní bílé a zelené barvy. Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení. Při kontrole nebyly zjištěny nevyhovující teploty skladování. Potravina neměla prošlé datum použitelnosti," píše se na webu Potravinynapranyri.cz.
 

Kategorie: Nebezpečné potraviny
Šarže:
L-03-508
Místo kontroly: SNP 1060, Chrudim

 

ČTĚTE TAKÉ:

Největším problémem sýrů na pultech obchodů je plíseň

tn.cz / hmr