Nejlepší lék

Nová studie: Víme, co pomůže na KOCOVINU nejlíp a všem, tvrdí vědci

Kocovina
Zdroj: isifa.com
ilustrační foto

Na kocovinu funguje každému něco jiného, vědci ale nyní přišli s tím, že objevili, co zabere každému. A ne, není to nepít.

Anketa

Co pomáhá na kocovinu vám?

Hlasovalo 2784 lidí.
Někdo nepříjemné následky přílišné konzumace alkoholu léčí stylem "čím ses pokazil, tím se napravíš“, někdo se snaží kocoviny zbavit pomocí léků, vody, coca-coly, tučného jídla nebo mléka. Vědci ale nyní přišli s tvrzením, že jednoznačně nejúčinnějším vyprošťovákem je vietnamská polévka Yak-a-mein.
 

Jejím základem je hovězí vývar, nudle, maso, cibule, bylinky, slané hovězí maso, sojová omáčka a vejce natvrdo a podle nové studie je perfektní směsí solí, proteinů, karbohydrátů a výživných látek k poražení kocoviny.
 

Profesorka Alyson Mitchellová z kalifornské univerzity vysvětlila, že aminokyselina cystein obsažená ve vejci odstraní z těla acetaldehyd, soli nahradí ztracený sodík a draslík, vitamín B1 v mase potlačí typickou kocovinovou bolest hlavy a polévka doplní vodu dehydratovanému organismu.

 
Kocovina je stav kdy vysoké hladiny etanolu v krvi spolu s dehydratací a toxickým dopadem přeměny alkoholu na acetalhedyd a jeho metabolity v těle způsobí metabolickou bouři, která s sebou typicky přináší bolest hlavy, žaludeční nevolnost a tělesnou slabost.

 

Samozřejmě, že ideální je se kocovině vyhnout. "Tělo je schopno zpracovat zhrruba 15 ml čistého alkoholu za hodinu. Když za tu dobu nevypijete víc než půllitr piva, 2 deci vína nebo 30 ml kořalky, kocovina by vás měla minout," doplnila profesorka Mitchellová pro list Daily Mail.

 

Podívejte se na reportáž o kocovině:

 

I vaše pleť má kocovinu! Dostaňte ji z toho
Buďte fit po flámu

YOOPY.cz doporučuje: Easymorning - účinné řešení ranní kocoviny

hel TN.cz