Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

kam jít nakoupit?

VELKÝ PŘEHLED CEN: Kolik kde stojí výbava školáka?

Školní pomůcky
Zdroj: Lukáš Červený
ilustrační foto

Škola začala. Je tedy na čase dětem pořídit školní potřeby. Zjistili jsme pro vás, kolik vás v jakých supermarketech všechny ty sešity, penály a aktovky budou stát.

Starší děti se vrátili do školních lavic, prvňáčky čeká úplně nová zkušenost a rodiče čeká  pěkný průvan v peněžence. Protože děti do školy potřebují pořádně vybavit. Aby se vám nákup jednotlivých pomůcek zbytečně neprodražil, zjistili jsme pro vás jejich ceny v českých obchodních řetězcích.
 

Na základě našeho přehledu si můžete spočítat si, kde tento "nákupní košík" pořídíte nejlevněji. Ceny se přitom poměrně značně liší. Když například půjdete pro penál a kufřík na výtvarné potřeby do Alberta budou vás tyto dvě položky stát dohromady jen 220 korun, v Bille 230 korun a v Tescu za ně dáte více než jednou tolik, 480 korun. V Tescu byste ale naopak ušetřili za sešity, ty jsou v Bille pětkrát dražší a v Albertu dokonce sedmkrát.

 

 

Podle průzkumu Cetelem vyjde začátek školního roku pětinu rodičů celkem do 1000 korun. Nejčastěji však utratí za pomůcky a potřeby 1000 až 2000 Kč (54 procent dotázaných). Tři čtvrtiny rodičů tak letos hodlají vydat za školní vybavení na začátku roku do 2000 Kč. Obecně přitom to, kolik rodiče začátek školy stojí, je závislé mimo jiné na skutečnosti, zda může dítě použít z předchozího roku například pomůcky na výtvarnou výchovu, tělocvik, batoh apod.

 


 

V průběhu roku sáhnou rodiče do peněženky pravděpodobně stejně jako v posledních letech nejčastěji pro dalších 1000 až 2000 Kč , v uplynulém školním roce to bylo 32 procent lidí. Tyto výdaje slouží ke koupi pomůcek, které je potřeba obnovit či dokoupit, jako jsou sešity, pastelky, vodovky apod.

 

 

Redakce upozorňuje, že počty listů v jednotlivých sešitech se mohou lišit, stejně tak počty pastelek u různých výrobců.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Bizarní novinka na ochranu dětské hlavy děsí rodiče. Vy byste v tomhle šli do školy?

Opisovat se nemá: Na téhle škole přišli na to, jak tomuto nešvaru zabránit...

TN.cz