Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.7. 2014 13:12
TEST OVOCNÝCH PIV testujeme pro vás

VELKÝ TEST OVOCNÝCH PIV: Na kterém si nejvíce pochutnáte?

TEST - Radlery
Zdroj: TN.cz

Radler je stručně řečeno pivo smíchané s limonádou. Jde o ideální pití do horkých letních dní, protože nestoupá do hlavy tak rychle jako klasické pivo. Jaký radler ale zvolit? Inspirujte se testem na TN.cz.

Radlerům byl dlouho český trh uzavřený. "V Česku se tahle myšlenka dlouho nedokázala uchytit, protože tradiční a konzervativní čeští pivaři si nedokázali představit, že by míchali pivo s něčím tak podřadným, jako je limonáda," vysvětluje specialista na gastronomii Vladislav Strupanič, který piva pro TN.cz testoval.
 

"V posledních letech ale nastal poměrně výrazný boom ve spotřebě, výrobě i distribuci těchto lehkých nápojů," přiznává Vladislav Strupanič, že nakonec i čeští pivaři trendu podlehli.
 

"Myšlenka těchto nápojů vznikla v Německu, kde se začalo míchat světlé pivo s citronovou limonádou. Později na to navázala výroba už hotových takových nápojů, které známe pod názvem radler," dodal Strupanič.
 

O radlerech...Jak jednotlivé druhy citronových radlerů na českém trhu dopadly? Podívejte se na video ze slepé ochutnávky a testu i na vyprávění o původu radlerů...
 

 

1. místo:  Gambrinus - Řízný citron
Míchaný nápoj z výčepního piva s příchutí citronu.
 

TEST - Radlery - Gambrinus
Zdroj: TN.cz

 

Hodnocení: Citronová vůně je u tohoto piva možná nejvýraznější. Chuť je vyrovnaná, je cítit přirozenou hořkost piva i sladkou chuť. Nemám výhrady.
 

Složení: výčepní pivo světlé (voda, ječné slady, chmelové produkty), voda, fruktózový sirup, ovocná složka (citrónová šťáva z koncentrátu 60,5 %, přírodní citronové aroma, citrónový extrakt, stabilizátor: karubin), obsah ovocné šťávy z koncentrátu v hotovém výrobku 7 %.
 

Obsah alkoholu: 2,0 % objemu
 

 

2. místo:  Zlatopramen - Radler Original
Míchaný nápoj z výčepního piva, pasterizovaný.
 

TEST - Radlery - Zlatopramen
Zdroj: TN.cz

 

Hodnocení: Vůně je silná, ale cítím tam i něco jiného než jen pivo a citrón. Sladší složka je silnější, kyselá chuť je cítit až na úplném konci. Sladkost se mi tu zdá přirozená, není nepříjemná.
 

Složení: pitná voda, fruktózový sirup, ječný slad, upravený chmel, chmelové produkty, citronová šťáva z koncentrátu 2 %, pomerančová šťáva z koncentrátu, regulátor kyselosti, kyselina citronová, stabilizátory: arabská guma, glycerolestery dřevných pryskyřic, karubin, přírodní aroma, antioxidanty, kyselina askorbová, přírodní extrakt s vysokým obsahem tokoferolů, askorbylpalmitát, extrakt z lemongrass, oxid uhličitý.
 

Obsah alkoholu: 1,9 % objemu
 

 

3. místo:  Staropramen - Cool Lemon
Míchaný nápoj na bázi výčepního piva s cukrem a sladidlem.
 

TEST - Radlery - Staropramen
Zdroj: TN.cz

 

Hodnocení: Ve vůni převládá citron. Sladká chuť je upozaděná a převládá lehce nahořklá pivní chuť.
 

Složení: pivo výčepní světlé 50 % (voda, ječný slad, ječmen, maltózový sirup, chmelové prdukty), rekonstituovaná ovocná složka 50 % (voda, citronová šťáva z koncentrátu, fruktózový sirup, koncentrovaný pomerančový a citrónový extrakt, pomerančová šťáva z koncentrátu, přírodní aroma, sladidlo: steviol-glykosidy, stabilizátory: pektin, karubin, antioxidant: kyselina askorbová), CO2.
 

Obsah alkoholu: 2 % objemu
 

 

4. místo: SAMSON Lemon Mix
Míchaný nápoj na bázi světlého piva Ležák se sladidly.
 

TEST - Radlery - Samson
Zdroj: TN.cz

 

Hodnocení: Je cítit pivo i citrónová vůně. Chuť je hodně "rozbouřená". V první chvíli převládá sladká chuť, pak se začíná zapojovat hořká a na konci je cítit kyselost citronu. Sladkost je nepřirozená a svědčí o přítomnosti umělých sladidel.
 

Složení: Citronová limonáda 60 % (voda, koncentrát z citronové šťávy 6 %, citronový extrakt 0,6 %, kyselina uhličitá, aroma z pomerančového extraktu, sladidla: asulfam-K, sacharin, regulátor kyselosti: citrát sodný, stabilizátor: karubin), pivo světlý ležák 40 % (voda, ječný slad, upravený chmel, chmelový extrakt).
 

Obsah alkoholu: 2,2 % objemu

 

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEOTESTY POTRAVIN najdete na NOVA Plus. ZDE

Pivo jako lék: Zlatavý mok chrání zrak

V Americe vyrábějí nové pivo šokujícího složení. Máte chuť na zkapalněný mozek?

tn.cz / gar
Reklama