Na vaší straně

Víte, že váš skleněný stůl či sprchový kout může explodovat?

Máte doma skleněný stolek a ten z ničeho nic najednou exploduje. Zdá se vám to nemožné? Čtěte dál, bouchnout totiž může i sprchový kout!

Štáb TV Nova byl u odborné zkoušky skleněného konferenčního stolku, který majiteli v bytě samovolně vybuchl. Test ukázal, že sklo bylo špatně vytvrzené a nebylo dostatečné pevné. A tím to nekončí, zjistili jsme, že podobný problém může být třeba u sprchových koutů.
 

Důvodem exploze odkládací desky tohoto stolku bylo špatně tvrzené sklo. Konferenční stolky prodávala společnost Kika, kolik jich zákazníci nakoupili nám dnes nesdělila, problém ale nenastal pouze u jednoho.
 

"Počet stolků s defektem byl 4 kusy. Ve vztahu k celkově prodanému počtu se jedná o zanedbatelnou hodnotu," brání se v prohlášení zástupci společnosti KIKA.
 

Explodovat může i sprchový kout
 

Podle specialistů ale konferenční stolky nejsou to jediné, co může ve vašem bytě explodovat - můžou to být i prosklené dveře nebo sprchové kouty. O tom ví své i paní Holzbecherová.
 

"Nám sprchový kout explodoval v noci, my jsme spali a najednou se ozvala hrozná rána. Naštěstí jsme v koupelně nebyli, ale nedokážu si představit, kdybych byla vysvlečená ve sprše, co by se stalo," říká paní Holzbecherová.

sta s přispěním K. Brunclíkové TN.cz