Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Technika selhává

Vlaky RegioJet nezvládly silná vedra. Nejdřív zkolabovala klimatizace, pak i cestující

ministr odmítl jednat s RegioJet
Zdroj: Mediafax

Pořádně horko je v posledních dnech cestujícím ve vlacích RegioJetu. A to tak, že doslova. Extrémní vedra totiž ve spoustě vagonů vyřadila klimatizaci. Došlo i ke kolapsům pasažérů.

Stížnosti nespokojených pasažérů doslova zavalily facebookové stránky železničního dopravce. Rozhořčení cestující si stěžují, že vagony připomínají roztopené pece, jiní by rádi věděli, jestli se dá dopředu zjistit, ve kterém spoji klimatizace stávkuje.

 

"Ve voze bylo tak 50° a víc nepříjemný personál jsem taky neviděl," stěžuje si například Martin Škárek. "Mám podobnou zkušenost, včera to bylo opravdu nesnesiteln," napsala Hana Kunzlová.


"Je pravda, že naše vlaky mají v posledních dnech problémy s klimatizací. Je to kvůli těm extrémním vedrům, protože naše klimatizace jsou dimenzované na středoevropské klima a to teď rozhodně nebylo," přiznává mluvčí RegioJetu Pavel Halla.


Odmítá ale, že by RegioJet prostě nechal cestující péct se. "Cestujícím, na které máme spojení, dáváme vědět, když klimatizace nefunguje a nabízíme jim jiný vlak. Pokud i přesto potřebují jet okamžitě, vrátíme jim celé jízdné a cestují tak zdarma," tvrdí Halla.


Halla nicméně připouští, že došlo ve spojích firmy kvůli extrémním vedrům i ke kolapsům.


Záchranáři museli například v Pardubickém kraji ošetřit stevradku. "U Uherska jsme zasahovali u 22leté ženy, které ve vlaku zkolabovala. Byla ošetřena na místě, do nemocnice nemusela," řekla mluvčí pardubických záchranářů Helena Škuligová.
 


RegioJety ale nejsou zdaleka jediným dopravním prostředkem, kde lidé kvůli vedrům kolabovali. Mezi Pardubicemi a Vysokým Mýtem zkolabovala v autobuse 72letá žena. "Skončila v v pardubické nemocnici na kardiologii," dodala mluvčí.


"Problémy měly i vlaky Českých drah. Zaznamenali jsme také nefunkčnost klimatizací. Zejména u starších souprav. Že by ale kvůli vedru někdo zkolaboval, o tom informován nejsem," potvrdil mluvčí ČD Radek Joklík.
 

ČTĚTE TAKÉ:
 

Souboj ČD a Leo Express má vítěze. Podívejte se, jak se zlevnilo jízdné!

pez, vrl TN.cz