nejen na facebooku

Zajímá vás, kdy zemřete? Pozor, internetové aplikace chtějí hlavně vaše peníze

Pozor na tyto aplikace
Zdroj: facebook.com

Na internetu se objevil test, jehož tvůrci vám tvrdí, že dokáží spočítat, v kolika letech zemřete. Ale pozor, za výsledky se platí poměrně velká suma.

Na internetové stránce densmrti.cz zodpovíte několik dotazů o vašem zdraví a o vaší rodině a pak máte právo vědět, kolika let se dožijete.
 

Jenže výsledky vám provozovatelé stránky zašlou pouze na váš telefon, když vy před tím odešlete kód na telefonní číslo 9002099.
 

Odeslání sms zprávy na toto číslo je ale placená služba. Kolik za to zaplatíte? Za jednu sms 99 Kč včetně DPH. Na webové stránce je tento údaj napsán maličkým písmem.
 

Provozovatelé stránek se navíc zaštiťují jménem Mgr. Margit Slimáková, Ph.D. Té jsme zavolali, abychom získali její vyjádření. Zaskočená lékařka uvedla, že se službou nemá nic společného, že někdo zneužil její jméno a ona se zřejmě obrátí na právníka.
 


 

Volali jsme tedy i na mobilní číslo, které provozovatel uvádí. V momentě, kdy jsme uvedli, že jsme z TV Nova, nechtěl se snámi provozovatel stránky už bavit. O čem to podle vás svědčí svědčí? Diskutujte ZDE.

 

sta TN.cz