Nesmyslná byrokracie

Nepřišel vám rodičovský příspěvek? Neodevzdali jste asi FORMULÁŘ

Maminka s kočárkem
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Pokud pobíráte rodičovský příspěvek, měli byste zbystřit. Úřad práce totiž pro vyplácení příspěvku vyžaduje formulář o trvalém bydlišti. Ten se měl odevzdat do konce října.

Pozor, od listopadu možná přijdete o rodičovský příspěvek. To pokud jste neodevzdali formulář o trvalém bydlišti. Podle ministerstva práce a sociálních věcí se to ale týká pouze rodičů, kteří mají přiznané dávky před 1. lednem 2012.
 

FORMULÁŘ SI STÁHNĚTE ZDE:

 

"Tak o tom jsem nikdy neslyšela," shodly se maminky, které jsme oslovili. "Vůbec si nedokážu představit, že bych o tyto peníze přišla. S dítětem rozpočet narůstá. Pleny, samozřejmě nějaké to oblečení, výživa… Byl by to velký minus už v tak napjatém rozpočtu," vypočítala mladá maminka.
 

Podle mnohých je to zbytečná byrokracie, úřady práce se ale brání. "Je potřeba zjistit, skutečné bydliště dotyčné osoby, a tam případně se člověk může přihlásit pro pobírání podpory," vysvětlil Jiří Reichl z generálního ředitelství Úřadu práce České republiky.
 


Úřad prý oznámení o nutnosti odevzdání formuláře i rozesílal poštou, ale maminky si stěžovali, že jim nic nepřišlo. Neproběhla ani žádná informační kampaň. Přesto úřady práce začaly od listopadu postupovat nekompromisně: kdo formulář neodevzdá o příspěvek přijde. "Pokud prohlášení nedodají, požádá je o to úřad práce a dávky budou pozastaveny," doplnil Reichl.

 

FORMULÁŘ SI STÁHNĚTE ZDE:

tn.cz / hmr