Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Rada na nákupy: PLAŤTE V OBCHODECH KARTOU. Je to levnější!

Pokladní - ilustrační foto
Zdroj: Mediafax

Řešíme to skoro každý den, ale málokdy si uvědomíme jednoduchou skutečnost: platit kartou v obchodech je levnější, než hotově!

Pokud jdeme nakupovat potraviny, míváme dosti často u sebe jen hotovost. Čaqstokrát si totiž před nákupem dojdeme pro peníze do bankomatu. A tento krok nás podle druhu banky stojí od cca 5 do cca 8 korun na poplatku za výběr z bankomatu. Pokud nakupujeme každý víkend, tak už se to nasčítá a rázem je to více než dvacet korun vyhozených jen tak z okna.
 

Alternativní a zároveň levnější možností je bezhotovostní platba přímo na pokladně, tedy platbě kartou. Drtivá většina supermarketů a obchodů je již platebními terminály vybavena. „Taková platba nás nestojí nic, naopak náklady jdou za obchodníkem,“ říká Dagmar Prajzlerová, manažerka Partners bankovních služeb.
 

Využívejte cash-back
 

Vybrat hotovost nemusíte jen v bankomatech, nebo na přepážce v bance, ale třeba na pokladně při placení nákupu. Jde o tzv. cash-back, tedy výběr hotovosti přímo na pokladně při platbě. A tou úplně nejlepší zprávou je, že takovýto výběr je zcela zdarma.
 

„Abyste si mohli vybrat hotovost při víkendovém nákupu, stačí splnit je dvě jednoduché podmínky: mít útratu větší než 300 kuru a nakupovat tam, kde tuto službu poskytují,“ upřesňuje Dagmar Prajzlerová, manažerka Partners bankovních služeb, a dodává: „Vybrat během jednoho nákupu lze až 1500 korun.“
 

Sečteno a podtrženo, pokud pravidelně nakupujete v supermarketech, naučte se využívat službu cash-back, výrazně ušetříte za výběry z bankomatu. A pokud k tomu přidáte i pravidelně bezhotovostní platby, budete po měsíci překvapeni, kolik jste ušetřili.
 

TN.cz