Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

hodnotíme za vás

PRÁZDNINOVÝ INSPEKTOR: Vřešťov je rájem pro rybáře

Zdroj: TV Nova

Prázdninový inspektor televize Nova má za sebou další návštěvu kempu. Tentokrát kroky Petra Brzka vedly do Velkého Vřešťova na Trutnovsku. Jak byl spokojený?

Když se řekne Velký Vřešťov, zbystří hlavně rybáři. Chytají se tu opravdu velké ryby - kapitální amuři, kteří mají přes patnáct kilo, trofejní candáti, ale i obří kapři. "Je tady pěkně a stojí to zato. Já sem chodím relaxovat," tvrdili rybáři na břehu.
 

Kemp je velký a posazený do pěkné přírody. Byla léta, kdy člověk na pláži sdílel s cizími lidmi deku, jen aby se vešel. Dnes tu je lidí méně, ale zase je tu klid. Vaří tu do stokoruny a porce jsou velké. "Dá se tady najíst levněji, ale my si vaříme, takže nám to je jedno," zaznělo od dalšího z rekreantů.
 

Většina adrenalinových atrakcí vznikla na Vřešťově teprve loni. Mezi ně například patří aquazorbing. Kemp se postupně modernizuje, ale přijde-li řeč na ubytování, vracíme se o dvacet let zpátky – ano chatky jsou čisté, ale už dost letité. "Je potřeba do toho investovat. Snad do pěti let by se to mohlo celé zrekonstruovat. Počítáme také, že uděláme třeba bezbariérové vstupy na toalety," přiznává Robert Nosek, provozovatel kempu.
 

 

Toalety by skutečně potřebovaly trochu vylepšit. Ani voda v nádrži u kempu není úplně křišťálová. "Je to rybník a je to hlavně pro rybáře. Kdo chce, tak se vykoupe a kdo nechce, jede někam jinam," shodují se návštěvníci kempu. "Když je vedro, tak je voda příjemná vždycky," dodává ale jeden z nich.
 

Rybáři by kempu asi dali medaili z dražšího kovu, ale ubytování hodnocení výrazně sráží. Proto inspektor tentokrát udělil jen bronz.

tn.cz / gar