dokument uvnitř přečtěte si, co nařizují

Supermarkety děsí inspektor Hruška. TESCO má proti němu příručku! PŘEČTĚTE SI JI!

Tesco vydalo manuál proti Potravinovému inspektorovi
Zdroj: TV Nova

Potravinový inspektor má řadu příznivců, ale také odpůrců. Obchodní řetězec Tesco teď vydal manuál, jak se mají jeho zaměstnanci při kontaktu s inspektorem chovat. Zaměstnanci mají dokonce i předepsané věty, které mají říkat! Podívejte se, co vymysleli. Kdyby si raději hleděli čerstvosti ovoce a zeleniny, udělali by lépe...

Na email Potravinového inspektora chodí každý den desítky emailů od naštvaných zákazníků, kteří nejsou spokojeni se shnilým ovocem a zeleninou, jež se prodává na pultech obchodů. Nejen zákazníci se o Potravinového inspektora zajímají. Na email napsal i zaměstnanec Tesca, který prozradil, že řetězec začal proti Potravinovému inspektorovi brojit a vydal manuál v němž stojí, jak se mají zaměstnanci při jeho návštěvě chovat.

 

"Jsem zaměstnancem řetězce Tesco, ale i tak zůstávám pouhým zákazníkem a stojím na vaší straně. Teď u nás máme na chodbách a po kancelářích upozornění skrze vaši rubriku Potravinový inspektor. Posílám vám to, abyste viděli, že tato kampaň má velký význam, nikdo nechce špatnou reklamu a to je dost velká inspirace, aby si nezahrávali se zákazníkem a snažili se mu tak prodat věci, které by sami vedoucí nikdy nekoupili," stojí v emailu.

 


A co stojí v manuálu? Nejdřív vedení Tesca zaměstnancům přiblížilo, v čem tkví Potravinový inspektor včetně upozornění, že mu mohou pomáhat i občané ČR, kteří budou mít speciální placku. Tesco zřejmě Televizní noviny TV Nova pravidelně sleduje. V manuálu Potravinový inspektor TV Nova - kdo to je a jak s ním vycházet mají vyjmenované i reportéry, kteří v obchodech potraviny kontrolují.

 

U Ladislava Hrušky mají dokonce i fotku. "Mně to přijde velmi vtipné a zároveň smutné. Smutné je hlavně to, že mají prvořadou starost vytvářet podobné letáky, než sjednávat systémovou nápravu, kterou by si zákazník zasloužil mnohem víc," řekla na adresu manuálu tvář Potravinového inspektora, Ladislav Hruška.

 


Co tedy doporučuje Tesco svým zaměstnancům dělat v přítomnosti Potravinového inspektora?


1) Vyhněte se konfliktu - i když budete čelit agresivním provokacím, zachovejte prosím klid.


2) Ujistěte se, zda není situace natáčena - zeptejte se inspektora přímo, zda celou věc natáčí, a pokud ano, požádejte ho, aby své dotazy směřoval na tiskového mluvčího. (Rozhlédněte se, zda poblíž nestojí někdo s černou sportovní kabelou v ruce či přes rameno. Může v ní být skrytá kamera).


3) Nic si nevymýšlejte - opakujte fakta a pokud nevíte, přiznejte to.


4) Neobviňujte druhé a nesnažte se hájit za každou cenu. Pokud jsme udělali chybu při WIBI, přiznejte a poděkujte za pomoc, že Vám inspektor pomohl chybu odhalit.

 

 

Co mají zaměstnanci Tesca říkat?


• Děkuji za pomoc.


• Omlouvám se, tohle mi muselo uniknout.


• Bohužel Vám na Vaši otázku nemohu odpovědět, ale pokud chvíli počkáte, přinesu Vám kontakt na našeho tiskového mluvčího.

 

 

A co rozhodně zaměstnanci Tesca nemají vypustit z úst?


• To není Vaše starost.


• Do toho Vám nic není.


• To udělal kolega, já mu to řeknu.


• Okamžitě přestaňte a odejděte.


• Zavolám na Vás ochranku.
 

Vaše tipy i fotky chuťovek z obchodů nám i nadále posílejte na mail: potravinovyinspektor@nova.cz.

 

 

Podívejte se na reportáž Potravinového inspektora

 

Není lepší si udělat svůj malý fóliovník za pár korun a pěstovat si zeleninu čerstvou? Řešení najdete na YOOPY.cz.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

kos TN.cz