Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Pilot vrtulníku nezvládl řízení, stroj se po nárazu zřítil na pohovku!

halamka vrtulník
Zdroj: Oficiální zdroj

Těžká nehoda helikoptéry se stala o Štědrém večeru na pražském sídlišti Čimice.

Jak informovala policejní mluvčí, sedmnáctiletý pilot v 21.34 hod přecenil své síly a nezvládl řízení vrtulníku Syma S107G. Ten se po nárazu do šatní skříně nekontrolovaně zřítil na pohovku. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, materiální škody na majetku a samotném stroji jsou zanedbatelné. O průběhu vyšetřování vás budeme i nadále informovat.


Podobné případy se přihodily i v dalších městech – v Plzni terénní automobil dostal smyk na rozlitém šampaňském a srazil dvanáctiletého chlapce v předsíni, v Ostravě řidič důlního bagru špatně odhadl světlost tunelu a zaklínil se pod postelí.


Zpravodajství z mnoha obývacích pokojů o letošním Štědrém večeru by mohlo vypadat přesně takhle. Nehody vrtulníků, aut, stavebních strojů. Ne těch skutečných, ale jejich modelů, řízených rádiem. Jako vánoční dárek jsou stále častější.

 


 


„Poptávka rok od roku roste, najít správný model ale může být těžké,“ říká Tomáš Libich, majitel RC Guru, pražského obchodu, který se na rádiem ovládané modely specializuje. „Sám jsem modelář a vím, že dobře vybrat, znamená znát. V našem e-shopu i v kamenné prodejně v Praze-Holešovicích zákazníkům vždy rádi poradíme a společně vybereme dárek, který o Štědrém večeru udělá radost.“

 Jaký model pod stromeček? „Hitem letošní sezóny je kovový mini vrtulník Syma S107G z kategorie Rozbal a leť pro létání v bytě, dalším tipem je snadno ovladatelná helikoptéra s vestavěnou kamerou MJX T-40C,“ pokračuje Tomáš Libich. „Oba stroje dodáváme sestavené, T-40C se ale hodí spíše do volného prostoru – jde o opravdu velkou helikoptéru, vrtule má rozpětí téměř metr. Těm, kdo raději točí volantem, doporučuji modely řady Monster truck, například HiMOTO Beetle Truck 1:10, netradiční vozidlo, kde je na terénním podvozku posazena karosérie slavného Brouka. I tento model dodáváme 100% sestavený. Stačí rozbalit, nastartovat a vyjet.“

 Přemýšlíte o modelech, které vypadají a chovají se jako skutečné, jako o dárku pod stromeček? V e-shopu RC Guru najdete výborné ceny a perfektní servis. Otevřeno mají 24 hodin denně a navíc – při objednávce do 10. prosince dostanete malý dárek. Stačí do poznámky v nákupním košíku napsat TNCZ.
 

Komerční článek