Prázdninový inspektor

Areál u Kamencového jezera v Chomutově dostal zlatou hvězdu

Prázdninový inspektor TV Nova navštívil areál u Kamencového jezera v Chomutově. Jezero je jediné svého druhu na světě a oceňují to i návštěvníci kempu.

Rodina Frecrů jsou v Chomutově u Kamencového jezera letos už po sedmé. Několikrát za rok sem jezdí v karavanu, tráví zde nejen dovolenou ale i víkendy. "Tři stovky za karavan, jsme tři plus auto, 515 na noc to vyhází, což je dobrý,“ pochvaluje si Miloš Frecr.
 

Čermákovi a Blažkovi se k Frecrům s pochvalným hodnocením přidávají. Pobyt je vyjde za 4 dny přibližně na 2 tisíce korun. "Tady taky spíme, máme tady ledničku a karimatku,“ ukazuje kempař.
 

V kempu u Kamencového jezera se můžete ubytovat i v chatkách s plně zařízenou kuchyňkou, čtyřlůžková se sociálním zařízením vyjde na 1600 korun za den.
I sprchy a záchody si kempaři chválí.
 

Stejně jako pláže, které jsou písečné i travnaté. Své místo si tu najdou dokonce i nudisté.
 

Není tu problém ani s občerstvením, restaurace a kiosky jsou na každém kroku a všude jsou přijatelné ceny.
 

Nechybí ani atrakce pro děti i dospělé. Při špatném počasí můžete hrát minigolf, kuželky, tenis nebo volejbal. Půjčit si můžete i lodičku nebo šlapadlo.
 

"Já jsem spokojená,“ říká jedna z kempařek. „Autíčka si tady můžete pjčit golfový, takže je to tady fakt pěkný,“ přidává se další z návštěvníků kempu.
 


Koho nebaví celý den jen ležet na pláži, nedaleko areálu je nová in-line dráha. Stejně jako kino, vodní lyže nebo Podkrušnohorský zoopark.
 

Kamencové jezero vzniklo zatopením dolů, kde se těžil kamenec a síra. Ve vodě proto nežijí žádné živé organismy. Voda také pomáhá při léčbě některých kožních onemocnění.
 

A ještě má jednu výsadu - je jediné svého druhu na světě.
 

Žádné nedostatky jsme tu neobjevili. Náš štáb proto Areálu Kamencového jezera uděluje zlatou hvězdu
 

s přispěním Jitky Fárové tn.cz / hmr