koupání tu nečekejte

Autokemp Přehrada získal bronzovou: V přehradě není voda

Tentokrát jsme se podívali do autokempu Přehrada v Mostkovicích nedaleko Prostějova. Název sice slibuje koupání, přehrada je však vypuštěná.

Hned po příjezdu je jasné, že nejlepší léta má kemp dávno za sebou. Kdysi se tu v sezóně tísnily stovky návštěvníků, dnes jich tu nebyly ani tři desítky. Není divu, Plumlovská přehrada je už roky bez vody. "Jezdíme tady od mládí, jediný problém je, že tady není voda," říká věrný návštěvník. Milovníkům koupání nezbývá než jezdit do asi čtyři kilometry vzdáleného Plumlova.

 

Do kempu můžete přijet s karavanem nebo stanem. Pokud máte rádi větší komfort, k dispozici jsou i chatky za 130 korun za lůžko na noc. Stejně jako kemp i jejich vybavení hodně pamatuje.

 

Co se týče hygieny, spolehnout se musíte výhradně na společné toalety a sprchy. Pravdou je, že jsou čisté a na rozdíl od chatek nepůsobí chátrajícím dojmem. "Je tu čisto, teplé sprchy, dá se tady koupit pečivo ráno," pochvaluje si kempař.

 

S teenagery to tady bude ale asi horší. Kromě hřišť na volejbal je tu nic nezaujme. Rodiče malých dětí alespoň ocení houpačky. Kemp je tedy vhodný spíše pro ty, co hledají útěk před civilizací.

 

 

Zdejší restaurace nabízí docela slušný výběr, a když se k tomu přičetli spokojení kempaři, se zavřenými oči můžeme udělit bronzovou hvězdu.
 

Související témata:
anš tn.cz / TV Nova