Prázdninový inspektor

Autokemp Vysočina ve Štokách získal bronzovou hvězdu

Prázdninový inspektor TV Nova tentokrát zavítal do autokempu Vysočina ve Štokách na Havlíčkobrodsku. Kemp už něco pamatuje, i proto dostal bronzovou hvězdu.

Výhodou tohoto kempu je, že je přímo ve středu republiky a nedaleko dálnice D1. Kemp nabízí 35 pokojů. V jednom z nich je teď ubytovaný i Robert Klůčka. "Máme tu wc, sprchu. Je tu pěkně čisto,“ usmívá se.
 

Už na první pohled je vidět, že kemp už něco pamatuje. Přesto je tu čisto a denně se uklízí. Každý pokoj má i svou vlastní ledničku. "Účtujeme tady 200 korun na osobu a noc,“ prozradila Libuše Zdražilové, správkyně kempu.
 

Co ale hodně pokulhává, je zázemí autokempu. Malý travnatý dvoreček je jediné místo pro stany. Ale to zeje prázdnotou.
 

Dětské hřiště není zrovna také v ideálním stavu, snad tomu ani dětské hřiště říkat nejde. "Mohlo by to tady být lepší. Chybí nám tady houpačky,“ stěžuje si malá dívenka Adélka Slaná.
Nedaleko kempu je i přírodní koupaliště, voda je čistá, ale v těchto dnech není příliš teplá.
 

Když není pěkně, návštěvníci kempu tu nemají příliš atrakcí. Jedinou je stolní tenis, ale tím to končí. I proto návštěvníci vyrážejí za zábavou do nedalekého Havlíčkova Brodu.
 

V okolí je spousta lesů, proto návštěvníci kempu mohou klidně vyrazit na houby, ale teď kvůli suchu příliš nerostou.
 


V kempu si můžete dojít i na jídlo. "Vaříme tady tři jídla, vaříme každý den jiná,“ hlásí kuchařka Anna Sedláková. Oběd tady pořídíte za symbolickou cenu, stačit vám bude 50ti koruna. Náš prázdninový inspektor David Pik jídla ochutnal a obstála.
 

Zajímavost na závěr. Přímo v rekreačních objektech byl před sedmdesáti lety německý pracovní tábor.
 

Kemp Vysočina ve Štokách na Havlíčkobrodsku není žádná hitparáda, proto mu inspektor udělil bronzovou hvězdu.
 

Související témata:
hmr s přispěním Davida Pika tn.cz / TV Nova