Prázdninový inspektor

Inspektor zkontroloval kemp ve Vyskytné, na hvězdu to nebylo

Přísné kontrole neunikl ani kemp ve Vyskytné na Pelhřimovsku. Ze stavu celého areálu byl inspektor ale spíš zděšen, proto žádnou hvězdu neudělil.

Kemp se nachází mezi Jihlavou a Pelhřimovem a řadí se mezi menší areály. Má ale své stálé a věrné návštěvníky, paní Alena Šeráková sem jezdí s partou už 30 let a areál tak asi málokdo zná lépe než ona. Pozvala nás do svého karavanu, abychom si prohlédli, jak tu stálice místního kempu bydlí. "Máme všechno svoje, tak nepotřebujeme nic speciálního,“ říká rekreantka. 
 

Na první pohled je všem jasné, že tento kemp není žádný InterContinental. Popelnice nejsou vyvezené, sprchy tu jen tak nenajdete. Záchod je v ošklivé, prorezlé, plechové barabizně. Chybí tam toaletní papír, celkově jsou záchody dost strašné. Pravda, za 150 korun za osobu na noc nemůžeme chtít nic luxusního.
 

"Brala bych akorát ty sprchy, ale jinak je tu klid,“ říká další návštěvnice Irena Obůrková. Paní Obůrková patří také mezi stálice místního kempu, navštěvuje to tu také třicátou sezónu. Dnes vyráží na oběd k Aleně Šerákové, moc dobře totiž ví, že jinak by se v místním kempu nenajedla.
 

 

Zázemí tady není moc na úrovni, potraviny tady nejsou, občerstvení otevírá až odpoledne. Přímo v kempu je přírodní koupaliště, kde je však ledová a špinavá voda, která navíc trochu i kvete. Komu se chce, vyrazí na blízký vrch Křemešník. Tam se děti mohou vyřádit v lanovém centru. Jinak kemp moc zábavy rozhodně nenabízí.
 

"Příští rok budou nové záchody, sprchy,“ říká majitel kempu Miroslav Jaroš. Tak vyrazíme kemp zkontrolovat příští rok, zda majitel splní to, co dnes říká. Tenhle stav kempu na žádnou hvězdu nedosáhl.


 

Související témata:
s přispěním Davida Pika tn.cz / juz