prázdninový inspektor

Jezero u Hlučína zajistilo kempu bronzovou hvězdu

Prázdninový inspektor vyrazil na svou poslední letní misi. Jeho kroky zamířily na Severní Moravu do autokempu na břehu Hlučínské přehrady na Opavsku. Především díky přilehlému jezeru si vysloužil bronzovou hvězdu.

Konec prázdnin a zhoršení počasí se na obsazenosti kempu jasně podepsalo - až na pár výjimek nebyl přítomen ani živáček. Autokemp je vyhledávanou lokalitou především kvůli 130hektarovému jezeru. "Dá se to, až na ty řasy na konci. Teplá byla, studená a mokrá,“ říkají s úsměvem kempující. Kromě koupání si tu zajezdíte na vodních lyžích či na šlapadlech. A na své si přijdou i nudisté.

 

"Je to přírodní koupaliště, je tady část, kde je vlastně jenom do metru a půl, zbytek je voda daleko hlubší,“ říká zástupkyně ředitele kempu Eva Neubauerová. Kemp si pochvaluje i pan Petr, který tady do vedlejší nádrže jezdí už roky chytat ryby. "Ryby celkem jdou dneska, ale samé takové menší. Ale berou, takže perfektní!“ říká další z přítomných návštěvníků.

 

 

V kempu si můžete za 60 korun postavit stan nebo si za 500 korun pronajmout chatku pro 4 lidi na noc. Žádný přepych, ale nečekejte. V chatkách je totiž skutečně jen to nejdůležitější - dvě palandy a stůl se židlemi. Například obyčejná skříň tady chybí.

 

Sociální zařízení se velmi liší ve své úrovni čistoty - v nových sprchách by se dalo jíst ze země. O toaletách se to ale říct rozhodně nedá. Dámské záchody nejsou žádným luxusem - do prvních dvou kabinek se ani nezavřete, třetí nejde otevřít a ve čtvrté vám zůstane klika v ruce.

 

V místním bistru se najíte i za 60 korun, pokud ale máte slabší žaludek či žlučník, raději si uvařte sami. Na první pohled široká nabídka aktivit lehce klame - dětské houpačky, pingpongové stoly i minigolf mají už totiž svá nejlepší léta dávno za sebou.

 

Hlučínský autokemp by sice nutně potřeboval rekonstrukci, přesto kvůli stálé vysoké kvalitě vody a jejímu širokému využití dáváme nakonec bronzovou medaili.

Související témata:
s přispěním Elišky Gmiterkové tn.cz / hru